Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Meik érdemesebb? Ki chippeltet...

Meik érdemesebb? Ki chippeltetni a PS2őm 10 000ért, vagy venni rá eredeti játékokat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A rendesen csippelt ps2-ben fejvédelem is van, ami a SoftMod-nál nincs. Tehát ennyit a csippes ellenérvekről.
2011. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

hát nekem elég furcsa a ps2-őm mert megvettem nem csipeltettem és nem is softmodoltam de mégis olvassa az írott CD-t :D

a kérdésre válaszolva én inkább megveszem nem kockáztatok és sokkal jobb néha nézegetni a dobozokat xD(és még le írást is kapsz)

2011. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Hát ha nekem meg kedvem szottyan valami új játékhoz pár órán belül meg is van teljesen ingyen:D
2011. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha már így belevágtunk a dolgokba, akkor most már leírom, mi is a helyzet.


A SoftMod:

A SoftMod egy ps2 memóriakártyára telepített, bootoló program, ami lényegében okosítja a gépünket. Egy ESR nevű menü is tartozik a programhoz, amivel ,,peccselt'' játékokat el lehet indítani. Ezen kívül akár pendrive-ról, vagy ps2 net adapterbe épített HDD-ről is lehet játékokat futtatni. Emellett az SMS playerben AVI, MP3, JPEG fájlokat is el lehet indítani. Hátránya: a SoftMod bár nem okoz kárt a gépben, de az írott lemezek (backup disc) nehezen olvasható a gépek számára, ami lényegesen rövidíti a gépünk élettartamát. Ezt chippelt gépek esetében fejvédelemmel lassíthatják úgy, hogy a gép lézerét leszabályozzák, így nem tud annyira erőlködni a gép lézere, és nem esik túlzásokba, ami évekkel hosszabbítja annak életét.


A ModChip:

A legelső törés a Sony gépeknél. Természetesen állandóan támadják, hogy a chip tönkrevágja az olvasófejet. Tehát: a chip lényegében egy kis bootoló, ami csupán egy pillanatig működik a gépünkben. Meddig? Elindul a ps2... beraksz egy játékot... a chip azt utasítja, hogy indítsa el.. és már vége is. Nincs összeköttetésben a lézerrel, az olvasófejjel, csupán pár pillanatig működik. Persze hogy igazuk is legyen a támadóknak: a chippelésnek is megvannak a hátrányai. Ha egy amatőr, trehány ember végzi, aki csak úgy lenézte a netről, és fogalma sincs a dolgokról, akkor tényleg tönkreteheti a gépet, egy rövidzárlattal.

A másik lehetőség, ha nincs fejvédelem, akkor gyakorlatilag olyan, mintha SoftModdolva lenne, csak eredeti ps verzióban.

(azt gondolom mindenki tudja, hogy ha chippelik, akkor vége a garanciának, és a Sony szervizbe való javíttatásnak)


Tömören: Mind2 jó, csak tudnunk kell a lemezeinkre vigyázni, mert ha nem karcos, nem maszatos stb. akkor sokáig bírni fogja a konzolunk.


A GOOGLE A BARÁTOD! HA JÓ HELYEN KUTATSZ NÁLAD IS EZ LESZ AZ EREDMÉNY!

2011. aug. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

És még annyit, hogy senki ne dőljön be a SoftMod kártya vásárlásnak. A nevében is benne van: ((Free))McBoot!!!

Egy másik SoftModos vagy chippes gépen bárki elkészítheti, és nem kell 4-5 ezret kiadni érte.

2011. aug. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 john the rock cena válasza:
Nekem a chippelt ps2-öm most romlott el Egy éve és összesen 9 évig bírta!
2011. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
10.000-ér nekem 4 ért csinálták
2011. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na az egyik válaszolóval vitatkoznék. :)

A chip nem közvetlen,de hamarabb tönkre a gépet,mert:

Ha a gyári lemezekkel játszol,sokkal tovább bírja a gép,mintha másolttal,hisz ha jól tudom akkor a lemezt égetjük,és az eredetit jobban szeretik az olvasófejet!

És a chippel már alapból megbirizgálják a gépet,de nem is szigorúan a chipptől megy tönkre,hanem attól,hogy másolt lemezekkel gamelsz rajta. :)

2012. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Egyet ertek a soft-moddos valaszoloval mert en kaptam egy ps2-est olvasofej hibaja van meg mindig erre en a soft-modot hasznalom meg mindig es ugyanolyan mint egy uj sot meg tobb
2012. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!