Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért homályosodik el felvétel...

Miért homályosodik el felvétel közben többször is a kép?

Figyelt kérdés
Canon PC1331 típusú gépem van. Kicsivel több, mint 1 éve vettem, és akkor ilyesmit nem tapasztaltam felvétel közben. Kb. egy fél éve mutatkozott ez először, de most már ott tartok, hogyha nem állóképet rögzítek videóra, hanem mondjuk a gyerek rohangál ide-oda, akkor a gép össze-vissza "zoomol" (persze nem ezt csinálja, csak a hatás olyan), mintha örökké próbálná keresni, hogy mikor éles a kép... Nem vagyok szakidani, ezért nem tudtam szakszavakkal leírni a problémát. Igazából én nem állítottam el rajta semmit sem...
2011. jan. 20. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem zoomol, hanem fókuszál ami nem ugyanaz. Fókuszáláshoz a gépnek meg kell találnia mindig egy pontot amit élesen rajzol ki. Ha a téma mozog, folyamatosan addig keres az autofókusz, amíg egy stabil pontot nem talál. Ezzel ki is derül hogy nem hibás a gép, hanem mozgó témára más beállításokkal kell lőni mint egy állóra. Mivel itt videóról van szó, azt nem tudom hogyan működik, de valószínűleg itt is fennáll az a jelenség, hogy minél közelebbi a téma, és minél nagyobb mozgást végzel felvétel közben, annál több idő kell a fókuszáláshoz, és ez nem beállítás kérdése hanem a gép tudásán múlik.


Két megoldás lehetséges, az egyik a közeli felvétel mozgás nélkül, vagy a távoli felvétel finom mozgással, mert ilyenkor kisebb kitérést tesz meg a kéz bármelyik irányban. Közelinél fennáll annak az esélye hogy össze-vissza megy a gyerek, amihez a gép tartásakor a lekövetett mozgás miatt szintén össze-vissza mozogsz gyorsan, és képtelen olyan gyorsan fókuszálni vagy ráállni a témára.

2011. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, erről van szó. elmászik az autofocus, mivel nem tud mire élességet állítani, pláne, ha egy rohangáló gyereket akarsz lekövetni. én ezért utálom az automatikát, és ki is kapcsolok minden ilyet a kamerámon.
2011. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, a fókuszálásra gondoltam, de az istenért nem jutott eszembe a szó, amikor a kérdést fogalmaztam. Ezért írtam idézőjelbe a zoom-ot, de ezek szerint megértettétek, hogy mit akartam.


Még egyszer köszönöm a válaszokat, megnézem mi lesz, ha kikapcsolom az auto-fókuszt.

2011. jan. 21. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor majd kézzel kell állítanod, de ez hálásabb, mivel így te döntöd el, mi legyen éles, és nem a gép.
2011. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!