Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung házimozirendszer +...

Samsung házimozirendszer + Samsung LED TV, miért nem működik az 5.1?

Figyelt kérdés

A TV-n beállítottam hogy külső hangszórót használjon a rendszer, az optikai kimenetét bekötöttem a Samsung házimozirendszer DVD lejátszójába, és a DVD lejátszót D.In (Digital In)-re állítottam.


A TVhez csatlakozik egy UPC eszköz RCA kábellel. Ha a UPC-n nézünk adást, akkor a házimozirendszer 1.1-ben szól (szól a jobb első, és a sub). Ha a TV-re külső winchestert/Pendrive-ot kötök, akkor a házimozirendszer 3.1-ben szól (Jobb-bal első, center, sub). Ha a DVD lejátszóba lemezt/Pendrive-ot rakok akkor szól az 5.1


Mit csinálok rosszul?


a TV: Samsung VE 40 C6000

a házimozirendszer: Samsung HT-C445N


2011. jan. 21. 16:24
 1/4 A kérdező kommentje:

a TV: UE 40 C6000*


elírtam

2011. jan. 21. 16:26
 2/4 anonim ***** válasza:

hang szempontjából nincs jelentősége a tévédnek, mivel nem azon, hanem az erősítőn keresztül hallod a hangokat. a lényeg, hogy az erősítőre legyen rákötve a lejátszó, amiről szeretnél filmet, vagy zenét hallani, a tévét meg csak megjelenítésre használjad, mivel arra való.


a lényeg, hogy az erősítőd tudja kezelni az 5.1-et, és persze, hogy legyen elég hangszóród.


amúgy semmit nem csinálsz rosszul, viszont a upc nem sugároz adást 5.1-ben, szóval ne is várj tőle térhangzást, ill. a vinyódon/pendrive-odon lévő anyag sem volt ezek szerint 5.1-es, míg a dvd-film igen.


a sorrend tehát: dvd-lejátszó -> erősítő -> tévé

tévén látod a képet, erősítőből hallod a hangot. ennyi.

2011. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


De az azért mégis túlzás, hogy csak 1 hangszóró szól!


Holnap viszem vissza a lejátszót, úgy vettem észre hogy lötyög az optikai kábel foglalata! Remélem kicserélik/javítják! Majd írok mi volt..


ment az up!

2011. jan. 25. 23:01
 4/4 A kérdező kommentje:

Emberi hiba történt, a UPC-t rosszul kötöttem a TV-hez (a scart kábelből kb 8 kábel jött ki, ilyen átalakítós cucc, és próbálkoztam máshogy is, és sikerült)


minden jó mostmár! :D

2011. jan. 29. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!