Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha DLD 500+ os mélynyomóm van...

Ha DLD 500+ os mélynyomóm van (500Watt RMS/ 1000 Watt zenei), milyen és mekkora erősítőt ajánlanátok hozzá, hogy kihozzam belőle a maximum hangerőst és minőséget?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt ilyenem, akkor még Solid Audio MS40-el hajtottam. De kevésnek találtam, megvettem a Kicx KAP47-et ami két csatornát hídba kötve tud 350W-ot. Leszakította a tekercset a membránról. Tehát ez az 500W rms, khm khm, hagyjuk. Vettem utána DLD ZT15-öt , naz az már kibírta és sokkal nagyobbat szól.
2011. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Blaupunkt GTA 270 (400W)jelenleg ezzel hajtom, de állítólag egy másik erősítővel sokkal többet is ki tudnék hozni belőle. Valójában mindenki mást mond, és nem tudom, h kinek higgyek. Aki tud, segítsen pls : ) Köszi.
2011. febr. 8. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jól látom, ez a blau végfok 2X150W vagy hídba 1X400W MAX, tehát a valóságban fele ennyi sincs. Nah ez biztos kevés a dld 500+ hoz. Amúgy jóba vagyok a dld forgalmazóval, én is szerelem be ezeket sokszor. Én ezt az erősítőt ajánlom hozzá (mármint a te mélyládádhoz: [link] De ennek a feltétele a megfelelő táp kiépítése is, és utána a beállítása (hogy ne torzan szóljon, mert az öli meg leghamarabb a hangszórót) Na meg a mélysugárzókat is be kell járatni. Arra elég volt a blau. De kérdezz nyugodtan, segítek.
2011. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Óh nagyon köszönöm : ) amit belinkeltél az az árkategória picit magas nekem, ennyit nem akarok kiadni most. Mit jelent az, h beállítani a tápot?

És.. azt meg tudod mondani saccperkábé hány százalékát használtam ki eddig azzal az erősítővel a mélynyomómnak??

Ha tudsz pls egy másik erősítőt is mutass, ami eggyel gyengébb árkategória. Köszi.

2011. febr. 8. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő tápallátás, vagyis: Egy jó állapotú nagy Ah számú és nagy indítóráramú, megfelelő állapotú generátor és fesz szábolyozó a kocsiban, minimum 21mm2-es tápkábelezés, és ha futja a keretből, 1F -os kondenzátor. Mert amíg az erősítő nem kap elég áramot, leadni se fog tudni, csak befullad és torzít. Amit írtam Kicx végfokot tudom, hogy nem a legolcsóbb, de a kérdésedben az van, hogy mi az amivel ki tudod hajtani rendesen és jó minőségben. Pitoncaraudio oldalán tudsz nézelődni, találsz olcsóbbat, csak az már kevésbé hajtja meg. De KAP sorozat nagyon jól bevállt, van benne alul-felül áteresztő szűrő és subsonic filter is. Jó cucc tényleg.
2011. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy a dupla teljesítmény csak +3dB hangerő növekedés. (ez nem hangminőség függvénye, csak a hangerő határozható így meg)
2011. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah még a beállítás: kapja meg a végfok a maximális jelerőséget (RCA kábelen), és addig szabad csak feltekerni, hogy ott még ne torzítson picit se, addig vissza kell venni, amig nem tisztán szól. Ehhez kell egy ól kivezérelt audio cd. Mp3ak hallkabbak. Na meg a szűrő frekijét kell belőni, ha nem akarod hallani hogy honnan szól a mélyláda, akkor kb 80hz re lődd be. Első szett miről szól? Végfok vagy fejegység saját beépített erősítőjéről?
2011. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyonköszi. : ) majd keresek magamnak egy fasza erősítőt, de ha csak ilyen árban találok, lehet, h marad a blau GTA 270. Ez imént említett erősítőt egyébként mennyiért lehet elpasszolni?
2011. febr. 8. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:
abba csak a google segít :)
2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezek nem fognak kevesek lenni. És még nem is egetverő árúak.

Azért ne gondold, hogy egy tényleges 500W RMS cuccot 1-200wattal meg tudsz etetni. kell a kakaó, hogy ki legyen hajtva. Különben lassú lusta dög lesz a láda.

2011. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!