Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális fényképezőgépemnél...

Digitális fényképezőgépemnél lehet ez a képérzékelő hibája?

Figyelt kérdés
Canon PowerShot S5 IS típusú gépem van, fél éve vásároltam, és észrevettem, hogy három hete minden képre (pontosan ugyanoda) rátesz 3 különféle színű képpontot. Egy pirosat, egy kéket és egy fehéret. Íráshibára nem gyanakszom, mert minden képen rajta van, és pontosan ugyanott. Egy barátom, aki jártasabb a fényképezésben, először csodálkozott, majd elővette a saját gépét (Canon EOS 350D), és azon is talált ilyen hibákat. Még garanciában van a gépem, de érdemes ennyiért visszaküldenem? Nem szívesen nélkülözöm, ugyanis. Elvileg könnyen kijavítható az a pár pixelhiba, de mi az esély, hogy később nem lesz több rajta? Az LCD-képernyőknél tudom, hogy csak bizonyos számú pixelhiba után tekintik hibának, és javítják garanciálisan. Itt hogy van ez? És mi okozhatja? Kb. 4500 képet készítettem vele eddig, ha ez számít. Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 11. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pixel hibás a CCD a gépedben. Szerintem még garanciában próbáld megjavíttatni. Azt hiszem, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá mint az LCD monitorokra.

Sajnos ha ennyi idő alatt jeletkezett 3 hiba nem lehet kizárni, hogy egyre több keletkezik.

2009. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nem örülök ennek, bár én is erre gyanakodtam. Kiválthatja ezt helytelen használat? Egyáltalán hogyan lehet okozni ilyen hibát? Csak, hogy mit kerüljek a továbbiakban..
2009. febr. 11. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem válthatja ki helytelen használat, ez pixelhiba.

javíttasd meg, és a kereskedőhöz vidd, akitől vásároltad, ne hagyd,hogy elhajtson, mert a kereskedő törvényben előírt kötelezettsége a garanciális javítás felvétele!

2009. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg fogom próbálni.
2009. febr. 11. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívás a forgalmazónak szerintem.
2018. júl. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!