Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a rádió adó-vev...

Mi a különbség a rádió adó-vevő és a rádió szkenner között? Az utóbbit mire használják és tudásukban mi a lényeges eltérés?

Figyelt kérdés
Minden választ előre is köszönök!
2011. febr. 17. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Szóval, azt a részét értem (vagy legalább is sejtem), hogy a szkenner csak vételre alkalmas az adó-vevővel szemben, de maga a VEVŐ funkció megegyezik a kettőben?


Jártam már a HUM wikijén, a rádioprofil.hu-n és más Google keresésre kiköpött találati oldalakon is, de ez valahogy sehol nincs megválaszolva, legalábbis hiába kerestem, sehol semmi.


Éppen ezért bízom benne hogy van olyan amatőr rádiós aki el tudja nekem magyarázni, lehetőleg két szónál bővebben hogy mi a különbség.


Tényleg köszönöm, kacsintgatok az amatőr rádiózással mint másodlagos hobby.

2011. febr. 17. 12:16
 2/5 anonim ***** válasza:

A szkenner az egy olyan rádió, ami rengeteg hullámtartományban képes vételre, és automatikusan lehet vele keresni, ha adást talál akkor megáll mint az autósmagnó hangolása meg effélék. Többségében kiváló minőségű vétel, nagy érzékenység.

A walkie-talkie nem keres csatornákat, amiból lehet választani, azok száma is korlátozott, ezek is főleg az URH sávban. Specifikusan másik walkie-talkie adásának vételére és sugárzásra készült, nem túl jó átviteli minőséggel. Az újabbak már PLL sinthesizer-rel (bár ez a scannerekre is jellemző).

2011. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. febr. 17. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan ado vevö aminek hianyzik az ado oldala ezek a radiok alltalaban eleg szeles frekvenciatartomanyt ölelnek at ezzel alltalaban radioadasokat szoktak kukkolni
2013. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az adóvevő kétirányú kommunikációra való (walkie-talkie), a szkenner csak vételre jó. Mint a sima rádiókészülék, csak a kereskedelmi frekvenciákon kívül sok más frekvencian is lehet hallgatózni vele.
2018. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!