Mit gondoltok a Kodak z981 26x-os optikai zoom-os fényképezőröl?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
26x -os zoom mindig kompromisszumos! CA és lágy képe lesz tele állás közelében :)
2011. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen nagy optikai nagyítás már csak állványról ad igazán jó képet.
2011. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy mai Kodak gép sehogy se csinál jó képet.

A Kodak fényképezőket el kell felejteni!


Ha mindenképpen kompakt ultrazoom fényképezőgépet akarsz, akkor

a te kinézett géped 50e Ft értékű... ilyen árban nagyjából ezek vannak:


Canon PowerShot SX120 IS (40e Ft) !!!!!!!!!!!!!!!

Fuji FinePix S1600 (45e)

Canon PowerShot SX130 IS (47e) !!!!!!!!!!!!!!!!!

Fujifilm FinePix S1800 (50e)

Fujifilm FinePix S2500HD (53e)

Sony Cyber-shot DSC-HX1 (75e)

Panasonic Lumix DMC-FZ38 (75e)

Nikon COOLPIX L120 (78e)


(az Extreme Digital aktuális árait írtam)


Nagyjából ezek a fényképezőgépek vannak. Opympus-t, meg egyéb szrokat nem soroltam fel, mert annak tartom (több éve (5-7) még csináltak 1-2 viszonylag jó fényképezőt). Ahogy a Kodakokat is. (a Panasonic és a Sony ritkán-ritkán kijön 1-1 jó fényképezőgéppel, de amúgy ők se tudnak normális fényképezőt csinálni).


Na, ebben a kategóriában (kompakt és bridge fényképezőgépek) 3 cég gépei vannak igazán versenyben. Ha a tudást és az ár/érték arányt nézzük (nem pedig azt, hogy sokan Kodak-ot vesznek, mert emlékeznek ilyen film-tekercsekre és Sony-t, mert a walkman-juk is olyan volt)... tehát tudás és ár/érték arányban ez a 3 cég:

- Canon

- Nikon

- Fuji


Ha később jobban is szeretnél foglalkozni a fényképezéssel, akkor én a Canon PowerShot SX120 IS-t választanám. (10x optikai zoom elég, kicsi képzaj, kategóriájában nézve nagyon jó optika és ami a legfontosabb: teljes manuális beállítási lehetőségek)


Egy hátránya van: nincs olyan nagylátószöge, viszont mindent összevetve a legjobb választás.


Ha sosem akarsz kísérletezni a manuális beállításokkal és egyebekkel, akkor ott van néhány Nikon és Fuji is...

(bár a FinePix "S" sorozatú Fuji gépek kb. 4-5 éve voltak még igazán jók...pl. FinePix S5600)


A pixinfo oldalán sok tesztet tudsz olvasni.


ui.: a nagyítás nem egyenlő azzal, hogy jobban látod egy messze lévő dolognak a részleteit... ugyanis az objektív torzítja a képet, fakít, homályosít, kromatikus aberrációkat (szivárványszínek a kontúroknál) okoz... stb. A Kodak z98-nak meg lehet, hogy elvileg 14 MegaPixel-es képeket tud csinálni, de összemosódott képpontokkal, nagy zajjal, stb... másról nem is beszélve...

2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most a Fujifilm s1600 meg az s1800 közt gondolkodok.

csak az optikai zoomba különböznek,az s1600 15x,az s1800 pedig 18x.

az S1600 45.000ft,az s1800 pedig 47.000 ft.

Ha ennyi a különbség,akkor melyiket érdemesebb megvenNi?

az s1800-t?

2011. febr. 22. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Szinte ugyan az az S1600, S1800 és S2500HD


Az S1600 és S1800 között csak az optika más annyiban, hogy kisfilmes értékre számítva egyik 28-420 mm (15x), a másik 28-504 mm (18x)


(az S2500 pedig annyiban "jobb" az S1800-tól, hogy van HDMI kimenete )


S1600-nak 15x optikai zoom-ja van, az S1800-nak meg 18x, de ez nem sokat jelent.... lehet, hogy az S1600-as objektívének szebb a rajzolata, de ezt nem tudom, mert nem láttam összehasonlító teszt fotókat.


Bár én még mindig a Canon(ok) mellett vagyok, mert lehet, hogy kisebb a zoom-átfogása, és kisfilmes értékre számítva 35,5mm-ről indul a Canon SX120 IS, viszont a Canon SX130 IS és a Fuji 28mm-ről, vagyis nagyobb a látószöge a Fuji-nak... viszont biztos, hogy a Canonok képei kevésbé zajosak (szemcsések), 2,8-as fényereje van a Fuji 3,1-hez képest és a Canonok sokkal több beállítási lehetőséget tartalmaz.


Viszont ha nem akarsz kísérletezgetni és mélyebben belemélyedni a fotózásba és ha sokat számít a zoom és a nagylátószög, akkor a Fuji is jó választás lehet.


Bár általában Fuji fényképezőinek a képei kevésbé részletgazdagok, mint a Canon-oknak, viszont sokkal élénkebbek rajtuk a színek.


A te döntésed. Nézelődj, kérdezz meg másokat is! Olvass utána!

2011. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó:megtisztelsz ha elolvasod.

-köszönöm a tartalmas válaszaidat.

Végül a Fujifilm s1800 mellet döntöttem.

Lényegében meg vagyok vele elégedve.

A képek szépek,makro mód kiváló.

Egyedül a videó felvételnél HD-ben van valami idegesítő zúgás mindig...kicsit idegesít.De amugy szép videokat csinál,csak az a zúgás...Á de nem olyan nagy gond.Ennyi pénzért.4gb-os memo kártyát használok hozzá(még).

Röktön az 1. nap lemerítettem a vele kapott alkáli elemeket(:D),utánna vette 4db Maxell 2800mAh-s akkut.

Nagyon jól birják.kb Egy és fél hete eléggé sűrűn hasznáom a gépet,és kb még 70% van belőle.

Amúgy a videók tökéletesek a tv-men(lcd).

9megapixelben használom,mert ugye az 16:9 (hd).

jó kis gép.köszönöm h segitettél.

megy a zöld kezecske,az 1. válaszolónak is.

;)

2011. márc. 15. 22:39
 7/7 A kérdező kommentje:

ja meg neked is thx Gábormaci :)

zöld

2011. márc. 15. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!