Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány ohmos lehet a Sal wrc 10...

Hány ohmos lehet a Sal wrc 10 tipusú,250 w-os mélyláda hangszórója?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ilyen mélyládát, de nem tudom hány ohmos, nincs feltüntetve sehol rajta.

Adatok :Zenei teljesítmény.: max 250 W Hangszóró: 250 mm PP Cone aranyozott banán / csavaros csatlakozó méret (mm): szél.: 470 x mag.: 320 x mély.: 370


2011. márc. 9. 18:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy ha különbözik az ohm szám, ill, ha nem is derül ki hány ohmos, rálehet kötni hifi toronyra, vagy egyéb eszközre erősítő nélkül? tudom, ha megegyezne az ohm számuk se ajánlatos, de nyilván kíméletesen hallgatnám, ha egyáltalán megszólal....
2011. márc. 9. 18:41
 2/4 anonim ***** válasza:

utána nem néztem, de általában nagyon nagy többségük a mélyeknek 4 ohm. Kivétel az alsó kategóriában alig akad. Felül már 2x4ohm is van sok(dupla tekercses), vagy van olyan sub amit lehet 2-ben és 4-ben is kapni. Amugy 4 ohmos ez szinte biztos.


Nem lehet simán rákötni. Behal a hifi végfoka. A szobai rendszerek nagyon nagy többsége 8ohmos, az autóhifiben pedig 4 a nagy átlag. Mindenképp erősítő kell hozzá, elvileg elviseli, ha normális darab. Bár nem ideális.

2011. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4 ohmos 100W-os a hangszóró benne. Nagyon kell figyelni vele, mert nem tolerálja a magas hangokat, könnyen leég a tekercs benne a magas hangoktól. Ha az otthoni hifid 4 ohm-os, rá tudod kötni, csak figyelj, hogy ne hajtsd ki a lelkét szegény hangszórónak. Ne engedj rá közvetlen 400W-ot, mert esetleg elrepül a membrán.

Újratekercselve amúgy egész szép hangú hangszóró lesz belőle.

2011. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ! Amúgy még kábelt kell vennem, már csak az választ el attól hogy kipróbálhassam , mert ha 4 ohmos a mélynyomó, akkor nyert ügy van, mert a hifi hangfalai is 4 ohmosak, és persze körül tekintően, ésszel tesztelem majd.
2011. márc. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!