Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóhifi hangszóró ellenállása...

Autóhifi hangszóró ellenállása 4ohm. Ha párhuzamosan kötöm össze akkor ugyan ohm lesz, így összeillik egy 2ohmos erősítővel?

Figyelt kérdés

A hangszoró: 50/280w(4ohm)

Erősítő: 2 x 130W(2 Ohm), 2 x 80W(4 Ohm)


2011. márc. 17. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyenáramú áramkörben ez így is lenne, csakhát itt impedanciát kell számolni, ráadásul a hangszóró ellenállásától a végfok kimeneti ellenállásáig minden frekvencia függő.
2011. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Elvileg ha 12V-ot kötsz rá, akkor 3A lenne az áramerősség egy ellenálláson, vagyis 2 ellenálláson 6A, ami 2ohm-os eredő ellenállást okoz.


De az előttem író jól mondja, ez nem egyenáram, hanem váltakozó impulzusok sokasága, vagyis itt más elven kell gondolkodni... Szerintem meglehetne próbálni.

2011. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan így működik a dolog (annak ellenére, hogy frekvenciafüggő). Viszont nyugodtan köthetsz 4 ohmos hangszórót 2 ohmos erősítőre. Fordítva már neccesebb lenne a dolog.
2011. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kellene bármit variálni. Az erősítőd tud 4 ohmos hangszórót kezelni, 2 darabot. Egy-egy csatornára egyet-egyet és szól.

Vagy nem jól értem?

2011. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!