Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van olyan akkumulátor, ami...

Van olyan akkumulátor, ami úgy néz ki mint a ceruzaelem?

Figyelt kérdés
Ezt hívják újratölthető elemnek más néven vagy az teljesen más? Konkrét példát is tudnátok mondani?
2011. márc. 24. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan ugyanaz a kettő, csak ritkábban nevezik akkumulátornak.
2011. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezer hála, köszi. Én is így gondoltam, de valaki "leszőkézett", mert nem voltam benne biztos. :(
2011. márc. 24. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
konkrét példa [link]
2011. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszoló nem jól tudja,mert nem ugyanaz a kettő,van AAelem és van kifejezetten többszörös újratöltésre AAakkumulátor melyek úgy néznek ki mint a ceruza elemek.3 éve vettem 2 darabot azóta is azokat használom,már összeszámolni se tudnám hányszor töltöttem újra.


Itt vannak például akkuk,amik nem elemek:

[link]

2011. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tölthető elemek valójában akkumulátorok.

Léteznek különféle technológiával készültek az elemekből is (cink-réz elemek, alkáli elemek stb.) és akkumulátorokból is (Nikkel-kadmium NiCd, Nikkel-metálhidrid NiMh, Lítiumos, Lítium-polimer, stb.) És mindegyik van sokféle méretben. A ceruzaelem (AA) az egyik legelterjedtebb méret a világon. Ebből létezik szinte minden változat.

2011. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm....
2011. márc. 24. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Látom az értetlenek nem értik mi a különbség a kettő között.

10.10-es válaszoló nem az volt a kérdés miből van a ceruzaelem,ez nem vegyészeti kérdés.Mégegyszer leírom hogy világos legyen.


AAceruzaelem : egyszeri használat után eldobható,ha megpróbálod tölteni csak melegszik,és akár kifolyhat vagy szétdurranhat.

AAakkumulátor : Újratöltésre tervezték,rengetegszer lehet újratölteni.Újratölthető elemnek a parasztok hívják mucsafalván.


Kereskedelmi forgalomban így hívják őket,ha bemész a boltba nem mindegy hogy ceruzaelemet kérsz,vagy ceruaakksit.

2011. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Van nem tölthető elem. Ez nem tölthető. Cellafeszültség 1,5V

[link]


2. Van tölthető elem (RAM cella)

Cellafeszültség 1,5V

[link]


3. Van akku. Tölthető.

Cellafeszültség 1,2V

[link]


Kinézetre mind egyforma.

2011. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. A tiéd volt a leghasznosabb!!!
2011. márc. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!