Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED vagy LCD tv-t érdemesebb...

LED vagy LCD tv-t érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Tv-re lenne kb 200 ezerem, plusz még akarok venni mellé blu-ray lejátszót és házimozit is. Mennyiből jönnének ezek összesen ki ?
2011. márc. 29. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
a LED az egy megvilágítás, ami az LCD panelt világítja, és igen, led tv az most jó dolognak számít, szebb kép és tovább bírja.
2011. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ha olcsón szeretnél jót venni, menj be fóton a munkásszállóval szemben az alacsonyaárak üzletébe, ott jóáron veszel 200 ból egy 106 cm es full hd plazma tv-t vagy lcd-t ami neked kell, meg belefér még sztem blurayes házimozi is, és amugy led tv ből van lcd és plazma tv is de én plazmát vennék élesebb a képe
2011. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

TV: 200

BD: 50-100

Erősítő: 100

Hangfalak: 100


Sacc/kb. A saját rendszerem volt az alap.

2011. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Olga néni ***** válasza:
Plazma TV nagyon sokat fogyaszt! Kevesen tudják, de így van. LCD TV sokkal kevesebbet fogyaszt, én azt fogok venni.
2011. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20:41,

" és amugy led tv ből van lcd és plazma tv is de én plazmát vennék élesebb a képe "


Kérdező,ne vedd komolyan,az írója csak egy kicsit van eltájolva... :DD

2011. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,első válaszoló: a LED háttérmegvilágítás nem panelt világít hanem kijelzőt.

(Ami a LED TV-nél is LCD,épp úgy mint az LCD TV-nél)

2011. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a LEDnek nagyon mesterséges, világos képe van filmekhez és tévéhez, inkább játékkonzolokhoz ajánlott.

Ha csak nem játszani akarsz, én az LCD-t ajánlom.

2011. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél LED-es LCD-t, príma kontrasztaránya van, élénkebbnek hatnak a színek rajta, elvileg tartósabb mint a CCFL megvilágítású LCD (hagyományos). Ha már LED-est veszel akkor, -bár drágább- próbálj backlit vagy ahogy néhány gyártó nevezi Full LED LCD tv-t venni, a legtöbb LED-es tv ugyanis Edge LED vagyis csak a keretében van néhány LED és ezek adják a háttérvilágítást, a backlitnél a panel mögé szerelik a LED-eket több sorban, így képes a készülék csak bizonyos tartományokban (szegmensekben) csökkenteni vagy növelni a kontrasztarányt (ahol éppen szükséges. Ez a kis videó bemutatja a különbséget: http://www.youtube.com/watch?v=lOYYE3BkzIc (nem a márkát kell nézni full LED tv-t nem csak az LG csinál)
2011. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!