Hogyan tudok átvenni jó minőségben mini DV kameráról (JVC GR-D320E TDK kazival) laptopra (amin Win7 vagy Ubuntu10.10 fut)?

Figyelt kérdés
A laptopot és kamerát 4pines firewire kábellel tudom összekötni. A kamera és PC látják is egymást, átjátszás elindul, de a minőség pocsék: hang nincs, az fps pedig 0.87 kb. A laptophoz használok +1 monitort, de ha azt kihúzom, akkor is ugyanúgy veszi át. Próbáltam Windows 7 32biten: Sony Vegas 8-al, WinDV-vel, ScenalyzerLive-val, illetve Ubuntu 10.10 32biten: Kino-val, Kdenlive-val és dvgrabbel parancssorból, az eredmény mindenhol ugyanaz. A hdd töredezettsége ~6%, a kazetta nem bűnös, mivel studióban át tudták venni hibátlanul digitalizáló géppel. A kameráról asztali gépen (nagyobb firewire kábellel - talán 12 pines?) működött anno. Hogy próbáljam még? Előre is köszönöm a választ!
2011. márc. 30. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért érdekes az átjátszás (másolás) KÖZBENI minőség, ha átment, és immár laptopról lejátszva is rossz?
2011. márc. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám! Kockás zajos rossz minőségű lett a digitális anyagom! Szerintem szoftveres gond (legalábbis nekem az volt), ugyanis újratelepített Windows után, semmilyen codec-et vagy multimédia lejátszó programot nem tettem fel (fórumokat bújva arra jutottam ez zavart be) és láss csodát működött a digitalizálás normál minőségnem. Én Unlead Video Studio-t használtam egyébként.
2011. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ennek különösebb trükkje.Windows Movie Maker is tökéletes.Formátumnak válaszd a DV avit,szerintem te "röptében" szeretnéd átkonvertálni valami más formátumra,azt meg nem bírja a gép.

A DV aviba mentéssel nincs minőségromlás,gyakorlatilag másolás történik.

2011. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szoftveres gondot hivatott kiszűrni az, hogy 6 különböző programmal 2 rendszeren próbáltam. Nem csak az átvétel közbeni minőség a rossz, hanem ha visszajátszom a felvett anyagot, az is. Nem lehet, hogy a firewirenél van a kutya elásva?
2011. márc. 30. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki egy másik kamerával, másik kábellel stb.!


Nekem volt egy olyan esetem, amikor ugyanez volt a szitu, áthozták hozzám a kamerát és a kazit is, én meg nem tudtam átvenni, csak a saját, Panasonic kamerámmal. Később kiderült, hogy az egyik tüske a hozott kamera csatlakozójában már korábban benyomódott, és bár valamennyire érintkezett, de akkora veszteséget/bizonytalanságot/zavarjelet generált az átvitel közben, hogy állandóan azzal volt a rendszer elfoglalva. Mivel a saját kamerámnak nem volt ilyen fizikai gondja, azzal meg persze tökéletesen jó lett elsőre.

2011. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Másik kábellel ki tudtam próbálni és ugyanazt tapasztaltam. Az ubuntu 10.10-et pár napja raktam újra,de az azon felvett videó is szaggat. Másik kamerát nem tudok szerezni sajnos. Köszönöm az eddigi ötleteket. Esetleg más tipp a megoldásra?
2011. márc. 30. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamilyen géphiba lesz, nem madzagé, vagy programé. Lehet, hogy a géped túl gyenge a valósidejű digitalizáláshoz...

Elvileg nem szabadna firewire-rel ilyen hibát produkálnia a gépnek, a kamerának meg alapvetően ehhez nincs köze, az csak lejátsza az anyagot. Ha kamerán előnézve a felvételt nincs probléma (pl nem dropout-os, nem kockás, stb), akkor az anyaggal nincs baj.

2011. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!