Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális fényképező: Elem VS...

Digitális fényképező: Elem VS Akkumulátor - Melyiket?

Figyelt kérdés

Digitális fényképező esetén melyik jobb: ha elemmel, vagy ha akkumulátorral működik?

Már csak ezen vacillálok, mielőtt megvenném a gépet.

Elvileg jobb az akkumulátoros kivitel, de mi lesz, ha pl. a gép még jó, de már (pár év múlva) tönkrement az aksi? Le tudnám cserélni másikra, vagy akkor eldobhatom a gépet? Az állandó elemcsere meg drága..


2011. márc. 31. 00:28
 1/7 anonim válasza:

Ha elemeset veszel nagyon oda kel figyelni, hogy hány v-s az elem és mennyi kell a gépnek. Ha nem a megfelelőt teszed bele tönkreteheti a gépet.


Aksit tudsz venni hozzá.

Nekem aksis van.

2011. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Sohasem gyártottak olyan fényképezőt amiben ne lehetett volna akkut cserélni. Neked se fog sikerülni olyat venni, hogy amiatt dobd el.

És MINDEN elemes gép megy akkuval is.


A te dilemmád hogy ceruzaakku legyen benne, vagy a gyártó saját akkuja ami jellemzően ahhoz készült (vagy ahhoz a családhoz).

Ha a gép pl 4 ceruzaakkuval megy, akkor 4 csere is kell hozzá tartalékba. Ez eddig 8. Cserénél 8 darabot kell pakolgatni.

Nekem nem ceruzaakkus hanem lapos van benne, vettem hozzá másikat tartalékba, így töltöm ha cserélni kell.


Mindkét megoldás jó, működőképes.

A ceruzaakku olcsóbb, erősebb, ha csak 2 kell akkor nem olyan vészes.

A saját akku gyorsabban töltődik, de általában alacsonyabb kapacitású mint a ceruzaakku, így hamarabb lemerül.

2011. márc. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Én évek óta akksikat használok! egyrészt sokkal olcsóbb megoldás, másrészt ezzel mindig van tartalék - vagyis elemcserénél nem kell esetleg éjszaka boltot keresgélni, hanem töltő és mehet újra! És ahogy irták, minden fényképezőgép áramellátása akárhányszor cserélhető, használhatod akár ellemmel, majd akksival. de én az akksit ajánlom
2011. márc. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már értem!

Pl ez nagyon tetszik:

[link]

Ennél azt írják, hogy az áramforrás 2db AA elem. Tehát használhatom azokkal, vagy vehetek hozzá tölthető ceruza akkumulátorokat.

2011. márc. 31. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy lecserélheted az AA ceruzaelemeket AA ceruzaakksikra! Általában 2000-2500 mAh teljesitményűek legyenek, évekig lehet tölteni őket! Néhány gyártó azért nem ajánlja az akksit, mert néhány tized volttal kisebb feszültséget adnak, de ez gyakorlatilag nem számit!
2011. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elem méretű akkuval is megy, erre a gyártók is odafigyelnek.
2011. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, minden válasz hasznos volt! Már meg is rendeltem azt a Canon-t ceruza akkuval, 2GB SD (gyors) kártyával.

Így olcsón tudok majd jó minőségben fényképezni.

:)

2011. ápr. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!