JVC GR-DVL 150 kamerámhoz milyen programot töltsek le, amivel digitalizálni tudom?

Figyelt kérdés
Csak elég a program, vagy kell hozzá még valami csip a számítógépembe? Milyen vezeték kell? Mert a vezetéket nem találom? Vennék olyan vezetéket.
2011. ápr. 6. 10:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mármint nyilván a kazettáról akarok digitalizálni. Ez egy régebbi kamera.
2011. ápr. 6. 10:56
 2/15 legendavagyok01 ***** válasza:

Bár a videótechnikához nem nagyon értek, de a dv elméletileg digitális, vagyis nem kell analóg-digitális átalakítás (mondjuk tunerrel).

A kamerádon elvileg van firewire (IEEE 1394) csatlakozó. Ha szerencséd van, az alaplapodon is, és akkor csak firewire kábel kell és akár a Movie Makerrel is lehet dolgozni.

De kíváncsi lennék, milyen kimenetek vannak a kamerán?

2011. ápr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem digitális, mert kazetta, az mindig analóg :S. Firewire elvileg kéne :S, reméltem, hogy meg lehet kerülni. Akkor ha firewire kell, akkor ezek szerint könnyebb a helyzet? :D Digitalizálni kell, miután szereztem egy megfelelő kábelt. Csak nem tudom, milyen program jó erre. Digitalizálni már digitalizáltam korábban, csak nem tudom, hogy kéne hozzáfogni, meg milyen kábel kell :S.
2011. ápr. 6. 14:11
 4/15 A kérdező kommentje:
Tényleg digitális a videókamera :S. Hát, ennyit rólam :D, túl sokat nem ért a videózás óránk, inkább semmit, nem is tanítottak :S.
2011. ápr. 6. 14:29
 5/15 A kérdező kommentje:
Valami Div kimenet van. A digitális része.
2011. ápr. 6. 14:32
 6/15 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha pont ilyen [link] a kamerád,akkor a következő kimenetei vannak:

DV Output (IEEE 1394 compliant) ezt hívják ált. firewire-nek

Digital Still Output

J-Terminal

S-Video Output

A/V Output

2011. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szia!!!

Igen, az van :))))). Hú, de boldoggá tettél :D:D. Közben a használati utasítást pont azon az oldalon sikerült kinyitnom, ahol fel van tüntetve az, hogy hogyan lehet a kamerát szgépre csatlakoztatni :D:D. Nem néztem ezt az oldalt, most sok időm nem volt, de már régóta szerettem volna megoldani a dolgot. De itt mondjuk csak azt írja, hogy állóképeket lehet átvinni, de biztos lehet akkor már így digitalizálni.

Akkor kell egy ilyen div-kábel? Mi ennek a pontos neve?:S Veszek ilyet, szerintem a gépem képes fogadni. Úgy láttam , hogy van rajta valami ilyen luk :D.

2011. ápr. 6. 14:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszike a segítséged :).
2011. ápr. 6. 14:56
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja, látom, ott a kábel neve :), azt már látom.

Akkor ha megveszem, és feltelepítem a programot, akkor az a program átdigitalizálja a gépemre?:)))

2011. ápr. 6. 14:58
 10/15 legendavagyok01 ***** válasza:

A géped nézted, tudja-e alapból fogadni a kábelt?

Egyébként milyen programot akarsz telepíteni?

2011. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!