Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2.1-es vagy 5.1-es hangrendsze...

4k05 kérdése:

2.1-es vagy 5.1-es hangrendszer? Melyiket ajánlanátok, és miért? Én főként zenehallgatáshoz használnám ill. filmnézéshez.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 19:29
 1/6 anonim válasza:
5.1 jobbhangzásúú
2011. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Igazából az a lényeg, h mekkroa a szobád?

Ha épp hogy befér az ágyad meg a tv/monitor akkor elég a 2.1 is.

2011. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 5.1-es van, és tetszik hogy mögöttem is szól a zene, nem csak előttem, meg valahogy jobban szól, erőteljesebb ha 5.1-es, filmeknél meg játékoknál is elég jó ha van térhatás
2011. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5.1 és fadoboz. Ezekből ne engedj, 20 körül már megkapod, ha másképp nem, használtan.
2011. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Eredetileg én is inkább 5.1-est akarok, konkrétan a Logitech X-530-ra gondoltam, mivel elég jókat hallottam róla, és árban is korrektnek tűnt. Viszont ma olvasgattam a prohardver fórumban, és ott nem éppen osztják ezt a véleményt. Be is másolom ide a megfelelő kommentet:


"Amilyen jóra sikerült az X-230, kb. annyira lett eltolva az X-530. A mélnynyomója csúnyán szól, inkább döng/búg, mintsem dübörög. Az igazán mély hangok nincsenek kiemelve, szerintem kicsit magasra tették az alsóvágási frekvenciát a Logitech-es srácok. A szatellitek hasonlóan szólnak, mint az X-230-nál, viszont fejhallgató használatánál a hangerőszabályzó nem működik. Ez azt jelenti, hogy hiába tekered minimum és maximum között, a hangerő nem változik. Én az 5.1-nek nem látom értelmét, mert egy átlagos szobában úgysem lehet elhelyezni normálisan. Én a sztereó vagy a 2.1 híve vagyok, és a Z3 vagy Z3e hangalszettet ajánlanám helyette. Bruttó 16-20 között meg lehet venni és egyrészt hangosabb is a témában szereplő rendszernél, másrészt szebben és jobban is szól."


Aztán még gondoltam a Genius valamelyik fadobozos 5.1-es hangfalszettjére, azokról esetleg vélemény? Pl: Genius SW-HF 5.1 5000 / 5005 / 6000...leginkább a 6000 érdekelne ;)


Tulajdonképpen a szobám nem olyan nagy (közepes méretű, tehát nem egy nagy nappali, de nem is egy egérlyuk), lehet hogy tényleg megtenné egy jó 2.1-es is. A Logitech Z3-ról tényleg jókat olvasok, de én mégis 5.1-est szeretnék, csak mostmár azt nem tudom milyet. Igazából nem a pénz a lényeg, persze az is, de inkább gyűjtök még rá pár hónapig, mintsem elhamarkodottan vegyek egy nem olyan jó hangzású cuccot...

2011. ápr. 8. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a régi HF5000-es van, 4 éve vettem használtan 18 ezerért, imádom. Ezelőtt 17 nm volt a szobám, most kb 12, de 20-ra is elég.
2011. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!