Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire van kereslet 50W/8ohm...

Mennyire van kereslet 50W/8ohm teljesítményű autós erősítőre?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az, hogy ha 50W-os erősítőket csinálnék autóba, akkor arra lenne-e kereslet, és ha igen, akkor kb mennyiért lehetne eladni?


Megjegyzés: itt az 50W az 50W RMS szinuszos teljesítményt jelent, nem úgy, mint a gagyi autorádióknál, ahol négyszögjelre, és 2ohm impedanciára van vonatkoztatva. Valamint én egy darab, 1 csatornás gondoltam, ami 50W-os.


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. ápr. 11. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz neki dobozt, és ráírod, hogy 250W, akkor lehet, hogy lesz rá kereslet. Kérdés, milyen árra gondoltál, amiért el lehet adni?! Kb 4000Ft körül megy a kétcsatornás valós 100W erősítőpanel tápegység nélkül a boltokban. Így kell számolni.
2011. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

ez 2x50W@4ohm, de érdemes látni, hogy 0.25ohmon is szakít.

Ha ilyet tudsz... :)

Na de mi a francnak 8 ohmos erősítő autóba?? Én eddig csak 4ről hallottam, 8nak nincs értelme. Az a házimozik és otthoni cuccok impedanciája.

2011. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Az autós erősítő már tartalmazná a tápegységet is, és 12V-ról DC-DC konverter nélkül (amit az autós erősítők ált. tartalmaznak) nem lehet több tíz watt teljesítményt előállítani 4-8 ohmra, szinuszban.


Kedves második válaszoló!


A 8ohmnak is van létjogosultsága. 1: vagy akkor, ha 2db 4 ohmos hangszórót kötsz sorba, vagy akkor, ha van egy amúgy jó hangszóród, ami 8ohmos. A legtöbb komoly hangosítási, és Hi-Fi hangszóró még mindig 8ohm szokott lenni.


Egyébként köszönöm a válaszotokat, mennek a pontok.

2011. ápr. 11. 23:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Autóban csak 4ohm-os hangszórókat használnak, és kontárság sorba kötni őket (csak párhuzamosan szokás). Tehát 8ohmra autós végfokot gyártani értelmetlen. Főleg egy csatornásat. Csinálj egy 4 csatornásat ami hidalható és használható 2ohm-on is. Nah arra van kereslet. De örülök , hogy valaki végre ismeri az RMS fogalmát.
2011. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, igaz, hogy hangosításban leginkább 8ohm-os hangszórókat használnak,de ott is azért h tovább fűzve (párhuzamosan kötve) az eredő 4ohm legyen, és ki legyen használva a végfok. (hangosításban a végfokok 4ohmra vannak, néhány digit2ohmra)
2011. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint én :D Csak anyni, hogy kb mennyiből jönne ki egy általad említett végfok? (tehát mennyibe lenne neked, és mennyiért árulnád készen)
2011. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Üdv!


Nekem olyan 3 ezer forintba jönne ki, + dobozolás ára. Extra funkciók kérhetőek lennének felárért. Hogy mennyiért adnám, azt nem tudom. Csak az idő sok, amit rááldozok a gyártásra, na meg a fejlesztés az, ami igazán időigényes.

2011. ápr. 12. 10:18
 8/12 A kérdező kommentje:

Helyesbítenék: 4 ezer+dobozolásra jönnék ki.

Csak mert a hűtőborda árát nem számoltam bele.

2011. ápr. 12. 10:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy kell számolni, hogy kb 15ezer körül van ilyesmi teljesítményű gyári erősítő (persze kínai mint szinte minden [link] De ebben ugye van aktív hangváltó is, és hidalható, kis és nagyjelszintű bemenet). Kérdés, hogy ennél lényegesen olcsóbban tudnál-e legalább ilyen színvonalú cuccot gyártani (értem erre , hogy szitált feliratok, megfelelő csatlakozók stb. De legálisan árulni, bemérve, garanciajeggyel, azt nem tudom,hogy lehetne házilag megoldani.
2011. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nos. Hát Low pass filtert nagyon egyszerű rá csinálni. Nagy jelű bemenetet is tudnék rá tenni. A csatlakozókat is tudom biztosítani, esetleg a hangszórócsatlakozót sorkapoccsal oldanám meg.


Bemérés, garanciajegy... Hát bemérni be tudom őket korrektül, garanciát meg max fél évet adnék, de azt sem hivatalosan. Először fel kéne futnia a dolognak, majd csak utána lenne érdemes legálisan csinálni.


A minőségről meg annyit, hogy szerintem az a Titan erősítő nem feltétlenül tudja azt, ami rá van írva.

Meg hát visszatérve a 8 ohmra: az csak lehetőség, nem korlát. Szerintem sokan örülnének, ha a 8ohmos Hi-Fi hangfalukat be tudnák rakni az autóba, és úgy sokat spórolhatnak.

2011. ápr. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!