Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nikon Coolpix L120 fényképező...

Nikon Coolpix L120 fényképező vélemény?

Figyelt kérdés
a fenti gépet néztem ki, mi a véleményetek róla? (aki ismeri)
2011. ápr. 15. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Azoknak való, akiknek sok a pénzük, de teljesen hülyék a fényképezéshez és nem is akarnak ezen változtatni. Ha ilyennek érzed magad, akkor jó választás, mert a képminőség egyébként nem rossz és jó videófelvevő képességei vannak.


Nekem akkor se kellene, ha utánam hajítanák és soha eszembe nem jutna, hogy bárkinek ilyen vegyek ajándékba. Szerintem az sértő...

2011. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj de kedves válasz! :-)

Te profi fotós vagy?

Mit értesz azon, hogy "ért a fényképezéshez"?

Sajna nem mindenki végzett fotósulit, hogy értsen hozzá, de attól még lehet, hogy szeretne képeket készíteni, családról, erről-arról. :-)) (mint például én)

Valószínűleg ezért gyártanak sokféle fényképezőt, hogy mindenki kiválaszthassa a számára megfelelőt.


EGyébként, ha neked nem kéne, ha utánad dobnák sem, akkor honnan tudod, hogy jó képességei vannak???

2011. ápr. 16. 06:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, fotóriporter vagyok.


A gép nem volt a kezemben, de ha elolvasol pár tesztet és felhasználói hozzászólást megfelelő helyeken és tudod, mire vagy kíváncsi, akkor hamar reális képet kapsz a dologról. A saját cuccaimat is így veszem, mindig azt kaptam, amit vártam.


Ami itt a gond (és ehhez olvasni se nagyon kell), az a manuális beállítások teljes hiánya. Tehát nem tudsz záridőt állítani (ami pedig fontos lenne), se rekeszt (ami kevésbé). Ki vagy szolgáltatva az automatikának, ami sokszor nem megfelelő döntést fog hozni (túl lassú záridőt választ és bemozdul az alany, vagy túl gyorsat és olyan kép is zajos lesz, aminél nem lett volna erre szükség).


Gondolom te nem nagyon ismered ezeket a paramétereket, pláne nem tudod, hogy milyen objektívállásban milyen téma esetén melyiket érdemes választani, de ezzel a géppel nem is fogod soha megtanulni. Ami azért gond, mert a kísérletező, neadjisten picit utána olvasó hobbifotósok fél év alatt okosabbak lesznek, mint az automatika és felül tudják bírálni a gép hibás döntéseit. Ha semmi mást nem csinálsz, csak sokat fotózol és közben nézed a két számot a kijelzőn (rekesz/zár), majd később ezekre halványan emlékszel a képek nézegetésénél, akkor a véredbe ivódik. De itt se a tanulmányozásra, de a beavatkozásra nincs lehetőséged.


Nem lenne ez szívfájdalom egy max. 30 ezer forintos gépnél, mert annyi pénzért az ember nem is várhat mást. De ez egy méregdrága masina (mihez képest, az enyémnek csak a tizede hehe...).


Másrészt elvből sem értek egyet semmi olyannal, ami a kényelem látszatán keresztül az emberek elbutításáról szól.


Ott van a Canon SX130, a Fuji s2500 HD, amik minőségben képminőségben, zoomatartományban egy kevéssel maradnak el, de olcsóbbak ÉS manuálisan állíthatók.


Persze ez az én véleményem. Ha nem akarsz ezekkel foglalkozni, csak lekapni mindent, amivel összefutsz, akkor örülni fogsz az L120-nak.

2011. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a Nikon COOLPIX P500at méztem,valamivel drágább de sokminden állítható rajta,és én pl szeretném megtanulni a dolgokat
2011. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most nem nagyon néztem meg, de egy:

minden állítható, ilyen szempontból jó.


kettő:

ennyiért esetleg egy tükröset is kapsz, amit kevesebb dologra tudsz használni,de arra szebben.

2011. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem eddig NIKON Coolpix L100-om van/volt ugyanis második alkalommal van garanciás szervizben. Most lejárt a 30 napos szerviz határidő igy elkezdtem nézelődni, mire szeretném cserélni, mert élni szeretnék ezzel a lehetőséggel... Nagyot csalódtam a NIKON-ban.Mikor elkezdem nézelődni, hogy milyen gépet vegyek,mindenki azt mondta NIKON a király.

Elsősorban gyermekeimet fényképeztem gőzerővel és lettek is szép képek, még beltérben is egész jók készültek. Ezzel nem is lett volna gondom de azért gondoltam 5-6 évig legalább kiszolgál....

Én is most az általad kérdezett gépet néztem ki,miig el nem olvastam a fotóriporterünk válaszát és el nem szégyelltem magam...Tényleg nem lehetek ennyire lusta, hogy ne adjam meg a módját a fotózásnak, főleg,hogy mindig is érdekelt.

2011. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csaba87 válasza:

Még időben visszamondtam az L120-as gépet és Fuji s3300-ra módosítottam.

Köszönöm a hasznos információt! Remélem jól döntöttem.

2012. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!