Melyik a jelentősebb LCD tv-kről beszélve, a képminőség tekintetében? A dinamikus kontraszt arány, vagy a fényerő?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek

Az lenne a kérdésem, hogy ha azt látom a "Dinamikus konrtaszt arány" 50.000:1(LG) ill. 15000:1 (Samsung) akkor a képminőség egyértelműen az LG nél a jobb, esetleg a fényerő (cd/m2) többet nyom az össz képminőség tekintetében?

Mindkettő Full HD felbontásu.

Ár-érték arányban melyik tv- t lenne előnyösebb választani, ha a rá szánt keret kb.150E ft?


Ez itt két tv linkje amik szóba jöhetnek, de más tipus javaslatokat is szivesen fogadok.


[link]


[link]


Amennyiben mást javasoltok légyszi linket is kérnék a javaslatról.


Üdv


Kary


2009. márc. 5. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem árt tisztázni, mit fogsz csinálni a tévével, és mikor: Mozizni fogsz este, vagy csak tévézni fogsz nappal? Mert ha tévé és nappal, akkor LCD, ha pedig házimozi, és filmek, akkor plazma. Vagy pl focit nézel? Mert akkor is plazma. A kontrasztarány pont ezt mutatja neked. A fekete az fekete e...

Aztán: Nézz utána a házimozi.hu-n, amit mondok, nem ex has ra mondom.

Samsungot ne. A tévéik gyönyörűek. A kinézet nagyon design, álomszépek. De nagy meghibásodási arány, rossz anyagminőség, és ami a legfontosabb, rossz kép- és színhűség párosul a hozzáértők szerint. Kontraszt borzasztó. Nézz ezeknek utána. Amikor én vásároltam, az ő ajánlásuk alapján választottam a plazmát, ami akkor Egy Panasonic PV 7 volt. Ez tavaly március volt, előtte 7 hónapig kerestem a megfelelő tévét. Vacilláltam, hogy LG 50" vagy Pana 50"... Aztán elolvastam minden infot, és rájöttem, hogy ha megvenném az 50"-t ide hozzánk, nem lenne túl jó, nem tudnám élvezni a nagy képet. Így lett 42" a méret. A minőségnél pedig az ár döntött: Tavaly volt egy hétvégén egy akció, és áfa nélkül, akcióban kaptam meg a PV 7-et, ami akkor jobb volt néhány ezer forinttal az LG-nél. Nem mellékesen itthon minden Pana, és így full kompatibilisek egymással a gépeim. Végül:


NAGYON NEM BÁNTAM MEG, HOGY HALGATTAM RÁJUK!

www.házimozi.hu

2009. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Még 1, a Pana javára!

Az LG. és a Pioneer is kihátrált, (megszünteti) a plazmatévék gyártását.

2009. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!