Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék venni egy új D-SLR...

Szeretnék venni egy új D-SLR fényképezőgépet és dilemmában vagyok mert nem tudom melyiket. Ami nekem kell, az egy magas pixelszámú, de ugyanakkor a lehető legalacsonyabb zajszinttel rendelkező gép, amit mindenre használnék?

Figyelt kérdés
(főleg éjszakai hosszú expós fotozás, tárgyfotózás, természet, portré)És ha lehet, akkor olyat választanék amihez jár +1 objektív, mert az alap 18-55 nekem túl kicsi. Ja és nekem az nem fontos hogy legyen benne mozgóképfelvétel, de már kb mindegyikben van. Kinéztem a Sony A580Y-t, az 16 megapixeles, ugyanakkor nem tudom hogy ez nem-e túl sok a szenzorára. Ha valaki tudja mi lenne a legmegfelelőbb és leírná, akkor azt nagyon megköszönném. Árban max 300.000 huf-ig mennék el.
2011. ápr. 25. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Használt régi 5D? 13 MP és sokkal kevesebb a képzaj, mint bármelyik APS-C gépen. Bár azok közül, amiket mondtál, egyikhez sincs szükség erre.


Ebből ítélve nem teljesen vagy tisztában az igényeiddel. Mennyire sok MP kell? Minek? Az 5D elég jó FF gép, kevés fényben verhetetlen, de nincs cropp factor, így a távoli tele tartomány nem elérhető.


Mit jelent, hogy a 18-55 túl kicsi? Hosszabb kell?

2011. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mennyire régi hány expo van benne és mennyiért adnád? Próbáltam keresni az adatlapját de sehol sem találtam egy részleteset, esetleg linkelnél egyet hogyha te tudsz?

A MP nekem azért kell, mert photoshopal, lightroom mal feljavírom a képeket meg szerkeszteni is szoktam, ami kevés megapixelnél több zavaró zajt hagy maga után. Meg szeretnék vágni, nagyítani a képekből.

Az objektívet illetően, nekem a fókusztávolság kevés a 18-55 nél, szóval a nagyítás

2011. ápr. 25. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs régi 5D-m, használtan elég változatos áron, 230-270 ezerig szokták adni. Linkelek pár információforrást:


[link]

[link]

[link]


De ez egy full-frame gép, itt a fokális távolságok szó szerint értendők (mert egyébként a 18-55-öt 1.5-el kell szorozni a cropp miatt). Ha nagytele tartományt akarsz, az itt szívás. Viszont tárgyfotóhoz, portréhoz egy jó 100 millis objektívvel teljesen megfelel.


Amit a szerkesztésről írtál, azt nem teljesen értem. Én LR3-at használok 6 MP-en, sose volt még gondom vele. Pedig laborálok A4-es nyomatokat is (bár legtöbbször 900*600 vagy 1200*1800 a kimenet). RAW-ból dolgozol?


Utána olvastam a Sonynak, nagyon jó ISO tulajdonságai vannak annak is, ha tényleg fontosabb a messzelátás, akkor egy croppos (tehát olyan) vázzal jobban jársz.


Azért azt még tudd, hogy a jó képhez elsősorban jó objektív kell, és csak másodsorban jó váz. A Sony obikat nem ismerem, abban nem tudok tanácsot adni.

2011. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen az infókat. Hát a full frame elég csábító, a zajszint biztosan valahol a 0-t súrolja, de ahoz hogy a full-frame -t kielégítsem, ahoz komolyabb objektívbe kellene befektetnem, ami még egy fényképező ára is kb. Meg a beépített vaku hiánya az nem túl jó, mert rendszervakut nem szeretnék venni, de az a minimális néha elkél amit a beépített tud biztosítani.

Igen én mindig RAW-ban fotózok, pontosabban raw+jpg. Mostanában HDR fotókat csinálok meg panorámákat, és ebben a 2 műfajban erősen a Sony mellett szól a panorámafunkció ami lehet akár 3d (nem tudom hogy) meg a fejlett auto HDR és az is jól hangzik amikor készít 6 képet és abból 1-et kovácsol miközben a zajt megszünteti. Másrészről olcsóbbak a Sony jobb minőségű objektívjei mint a Canon-é, főleg a teleknél.

Hát igen a messzelátás fontos lenne, mert nagyon megszerettem az esti panorámakészítést a városban, és ehez minél nagyobb fókusz kéne hogy minnél kisebb területről készítsek egy képet, ezáltal több megapixel jön össze. Neked milyen géped van? Van esetleg Flickr fiókod?

2011. ápr. 25. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy régi 10D-t nyüstölök elég jó objektívekkel.


A vaku hiányába nem gondoltam bele, amiatt tényleg a Sony-t érdemes hobbicélra venni. Egyébként nem kell L-es obi az FF-hez, de tény, hogy pl. jó teleobjektívet csak drágán fogsz hozzá kapni (100 felett). Egyébként is, úgy érzem neked nem azok a tulajdonságok kellenek, amiket az FF meg tud adni, de a Sony nem. De azért a Sony obiknak jól nézz utána, hogy mit érdemes rá venni.


Nincs Flickr, vagy Picasa vagy hasonló oldalam, de davidpeter néven fent van pár fotó a fotózz.hu-n.

2011. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!