Mit lehetne tenni hogy a DVD-lejátszónk lejátsza a feliratot?

Figyelt kérdés

Kiírtam DVD-re egy feliratos filmet, de az ékezetek helyére fura karaktereket ír! Mit lehet ezzel tenni?

DVD-lejátszónk típusa: LG-DVX392H

Kép: [link]


2009. márc. 9. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Bátor vagy, hogy ilyen kérdést teszel fel. Vedd meg az eredetit, a másolást a törvény bünteti. ili
2009. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
nana, a saját használatra való letöltést nem bünteti, a letöltött filmet 24 órás időtartamra joga van a gépén tartani legálisan.
2009. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy védekezek ellenük, hogy az "íÍőŐűŰ" helyett "iIöÖüÜ" betűket használok, így többé-kevésbé le tudja rendesen játszani.
2009. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló, olvasd el jobban amit írt, kiírta DVD-re!!! Akkor ugye nem a gépén tárolja? Amúgy pedig nyilvánvaló hogy mit akar, ne kukacoskodjunk. ili
2009. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Nyisd meg az srt fájlt a jegyzettömbben és a problémás karaktereket cseréld ki. (szerkesztés/csere, vagy ctrl+H) Értelemszerűen beírod a kicserélni kívánt karaktert, illetve azt, hogy mire szeretnéd. (Előttem már leírták, hogy melyikekre érdemes.)

Ez persze egy újabb DVD-be fog kerülni...


Ha már DVD és vita a kiírásról... Van nekünk egy Artisjust nevű jogvédő egyesületünk, mely egyesület hologramos matricái minden Magyarországon értékesített adathordozót szép csillogó díszként ékesítve legalizálják a zenei és mozgóképtartalmak magáncélú másolását. De inkább bemásolom a szervezet GYIK-jából az erre vonatkozó részt:


Miért kell fizetni az "üres" CD-k, DVD-k után szerzői jogdíjat?


A magáncélú másolatkészítést a szerzői jogi törvény viszonylag széles körben lehetővé teszi. Ez azonban csak úgy lehetséges, ha azoknak a műveknek az alkotói, jogosultjai, amelyek a törvény alapján így másolhatóak, legalább részbeni kártalanításban részesülnek. A jog nem akarja a magánszemélyeket a másolatkészítések miatt folyamatosan ellenőrizni, ezért azokat kötelezi átalány jellegű fizetésre, akik olyan hordozókat gyártanak, forgalmaznak, amelyek lehetővé teszik a magáncélú másolatkészítést.


(Az természetesen más kérdés, hogy aki megteheti, az vagy az interneten, vagy nem teljesen jó hírű piacokon szerzi be a DVD-jét olcsón, matrica nélkül.)

2009. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves ili!

Igen, ha ez a bátorság akkor az vagyok. A film amiről szó van magyarországon nincs forgalomban ergo nem lehet megvenni. A feliratot én fordítottam hozzá...Amúgy pedig kiváncsi lennék hogy a vte DVD-id mind eredetiek-e...Mindegy...A te válaszodat is köszönöm.

2009. márc. 10. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam venni filmet mert drágának találom azokat amik igazán érdekelnek, ezért videotékába járok, ha valamit szeretnék megnézni. Tényleg nem írtam még ki sosem filmet :D , nem értek hozzá, sőt egy sima cd rom van csak a gépemben. De ha értenék hozzá, lehet hogy úgy alakult volna az életem ezen a téren, hogy én is írnék ki magamnak, valóban nem tudom bizton állítani az ellenkezőjét, mert nem voltam még ilyen helyzetben. Lehet hogy elcsábulnék. ili
2009. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!