Mi történhet ha nagyobb feszültséget kap?

Figyelt kérdés

A kis felhúzós dinamós rádiónknak letört a tekerője, elemünk nincs itthon, de a laptop töltője pont belement a hátulján lévő bemenetbe. Az van feléírva, hogy DC 3V. A töltőre viszont az, hogy Output: 19V 4.74A

Amikor rádugtam akkor kattogott egy kicsit a hang, meg nem tudtam beállítani a frekvenciát, de úgy néz ki, hogy töltött az aksijára, ugyanis amikor átnyomtam a kapcsolóját, hogy dinamóról kapja az áramot, akkor jó lett. Persze ekkor már lehúztam a töltőt , mert kattogott.

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ettől a feszültség eltéréstől valami baja a rádiónak hosszútávon?

Bocs, ha nagyon láma kérdés, de nem vagyok jártas a dologban.


2011. máj. 12. 22:07
 1/2 bp1985 ***** válasza:
Azon kívül, hogy leég, semmi.
2011. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hosszú távon nem, csak rövidtávon...

Ha rádugtad, valószínűleg már ki is égettél vele egy rakat tranzisztort, ellenállást és diódát és még sorolhatnám tovább...

Ha még egyáltalán működik, a tranzisztorokban biztosan okoztál vele maradandó károsodást, ami miatt sok lesz a jelzavar...

2011. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!