Hogyan kell használni egy stúdiókeverőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én egy 14 éves fiú vagyok, és van egy Behringer Xenyx 802 keverőm:

[link]

egy AV-Jefe AVL1900ND45 mikrofonom:

[link]

és egy ilyen aktív hangfalam:

[link]

Eddig DJ keverőm volt, de most a haverokkal zenélünk, úgyhogy ez a keverő jó lesz, de hogyan kell a számítógéphez kötni? Milyen program kell hozzá? Dj program? És mik kellenek az összekötéshez?

Értelmes válaszokat kérek, nem oltogatásokat, mert nem tudom mástól megkérdezni. Előre is köszi.


2011. máj. 22. 14:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és azt hallottam, hogy ez az aktív hangfal átalakítókkal megteszi erősítőnek.
2011. máj. 22. 14:51
 2/14 anonim válasza:
nem kaptál hozzá kábelt mert próbáld meg azzal
2011. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
használtan kaptam, és csak tápegységet adtak hozzá :S
2011. máj. 22. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
mivel ahogy nézem ez egy analog keverő , rádugod a mikrofont az egyik mono csatornára , a számítógép kimenetét az egyik sztereó csatornára , a felvétel kimenetet a számítógép line in bemenetére , a monitor kimenetet a hangfallal kell összehoznod ...
2011. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi, és milyen program kell hozzá?
2011. máj. 22. 16:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Kérnék szépen még válaszokat!
2011. máj. 22. 20:01
 7/14 anonim ***** válasza:

De mihez milyen program?

Mit akarsz vele csinálni?

2011. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát hangosítani, hangot rögzíteni, meg keverni.
2011. máj. 23. 16:46
 9/14 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan kell a számítógéppel összekötni a keverőpultot.
2011. máj. 24. 21:25
 10/14 anonim válasza:
Felvételek készítéséhez pl. a Sony Sound Forge tökéletes szerintem. Ahhoz, hogy a gépre tudd kötni, kell egy 6,3" Jack->RCA átalakító, és egy 3,5" Jack->RCA kábel. A keverőn lévő Main Out csatlakozókba bedugod a két átalakítót majd azokba az említett kábelt. A kábel másik végét a szgép hangkártyájának (általában) kék színű csatlakozójába kell dugnod. A szgépen a hangerőszabályzónál találod a felvételi beállításokat. A hangkártyát át kell állítani, hogy a Line in-ről rögzítsen.
2011. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!