Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van analóg, filmes géphez...

Buffalorage kérdése:

Van analóg, filmes géphez zoom objektív?

Figyelt kérdés
Nézegettem a teleobikat és meglepődtem amikor zoom objektívot láttam az analóg objektívek között. Egyik ismerősöm aki több éve fotózik, azt mondta, hogy filmes gépekhez csak fix obi van. Most akkor van vagy nincs?
2011. máj. 22. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy analóg objektív? Analóg csak a fényképezőváz lehet, az objektívnek bajonettje van, ami vagy kompatibilis az analóg vázzal, vagy nem.


A régi Canon 35 millis vázakra (amik analógok) bármelyik mostani EF bajonettű objektívet fel lehet tekerni, a zoomokat is (pl. 70-200 vagy 24-85). Ráadásul a digitális vázak előtt is voltak már zoomobjektívek (más márkáknál, Nikonnál is).


A pentaxnak biztosan volt zoomobjektíve már a hatvanas években is, amikor még az autofokusznak híre hamva sem volt (azt a Minolta találta ki 1985-ben, még mindig analóg vázakhoz). Szóval semmilyen körülmények közt nem állja meg a helyét, hogy az analóg vázakhoz csak fix objektíveket gyártottak vagy használtak.

2011. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem véletlen M42-es bajonettre gondolsz? Pedig ott is van zoomobi, de igencsak ritka. Sőt, halszem és nagy tele is.
2011. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a fényképezőgépem egy Zenit 11-es amin egy gyári Helios 44m-es 58mm-es obi van. Ehhez szeretnék venni egy telét.
2011. máj. 23. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vok, mondtam én h M42 menetre gondolsz te. Vannak telék, elég sok.

Amivel a legtöbbet tudok segíteni, hogy regelsz az index.hu-n és a írsz az M42 fórumba.

M42 fórum: [link]


M42 adok-veszek: [link]


Itt segíteni fognak! Sok sikert!

2011. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!