Milyen típusú digitális fényképezőgépet érdemes venni kompakt helyett?

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez sajnos. Viszont a kompaktok mindig tönkre mennek rövid használat után. Mit érdemes helyette venni? És ezeket hogy nevezik, mire keressek?

Nem profi gép kell nekem, nem vagyok fotós, csak valami megbízható kéne utazáshoz, és hétköznapokra....


2011. máj. 23. 12:17
 1/5 anonim válasza:

Nekem ez a kompaktgép van, már 3 éve. Nagyon jó kis fényképező, könnyű használni. Semmi gond nincs vele, csak ajánlani tudom:) Újratölthető elemeket használok hozzá. Így nem kell mindig elemekért rohangálni.


[link]

2011. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csapacsupa ***** válasza:

Kompakt gép is lehet digitális fényképezőgép szóval a helyette dolog nem teljesen stimmel.

A komolyságot illetően az ultrakompakt van legalul, aztán jön a kompakt, ultrazoom, bridge, DSLR.


Ultrazoom gépeknél általában sok az objektívhiba, a torzítás és egyéb amik miatt nem ajánlom.

Normális bridge gép nincsen jelenleg amit jó szívvel ajánlanék és alapból meg sem érné megvenni.

A DSLR az már egy komolyabb kategória de 60-70e Ft-ért is vehetsz egy alig használt Canon 350D-t pl.


Ha persze utazáshoz kell és állandóan magaddal akarod cipelni, akkor számít a súly és a méret. Ebben az esetben vannak strapabíró, megbízható kompaktok is kicsit magasabb áron, bár szerintem ez a normális ár érte, a többi az az olcsó hús kategória. Nos pl. ezekre gondolok: [link] , [link]

2011. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj Te csupa-csupa csapa, ha jól szimatolom te nagyon érthetsz ehhez! Kérdezhetek még? :-)


Igen, hülyén fogalmaztam a kompakt az digitális, tudom. Szóval nekem digitális kell, de lehet, hogy nem kompakt, mert arra más is panaszkodik és nekem is volt már kettő...


Spórolnék én 60ezret, vagy max 100-at, ha biztosan tudnám, hogy megbízható, és nem 1-2 évet bír ki, hanem minimum 10-et.

Az objektív az a, ami ki-be tolódik a gépen? Na az szokott nekem tönkre menni, pedig vigyázok rá.

Úgy látom, amiket linkeltél ott is ki-be mozog az az izé, tehát hozzá lehet érni, avagy nem az is könnyen tönkremenős?

Viszont láttam vadidegeneknél olyat, aminek az a része eleve valami kiálló tokban van. Vagy az nem digitális? Olyan kis duci emiatt a gép, ezekre eddig rá sem néztem, mondván biztos nehéz is...

De már úgy vagyok vele, hogy nem baj, ha nehezebb, cipelem, csak strapabíró legyen.


Vagy arra is gondoltam, hogy veszek házi használatra meg cipekedős kirándulásra egy drágább jobbat, plusz egy pici könnyű kompaktot olyan kevés cuccos kiruccanásokra, ahol mégis csak fotóznék párat.


Igazából már itthon többet fotózok... Kertet, virágokat, bogarakat, messzebb lévő fákon ülő madarakat... De csak ilyen magamnak való minőségben, viszont mégis szeretném, ha éles lenne a kép...

Na és legutóbb is az volt, hogy egy eddig még nem látott színes bogarat próbáltam supermakro módban lefotózni, milliószor kattintottam, hogy hátha valamelyik sikerül, aztán eközben ment tönkre a régi...

Ja és ilyen akciókat szinte kéthetetne csinálok.


Na erre kéne valami megbízható gép. :-(

2011. máj. 23. 18:02
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja lüke vagyok, amit linkeltél az is kompakt. (na inkább aludnom kéne)

Viszont rákerestem erre a Canon izére. Na ilyen formájúakat látok másoknál. Lehet ilyesmi kéne nekem? Akkor ennek nem tudom elrontani a ki-bemászkálóját?

Amúgy annak ellenére romlottak el a régi gépeim, hogy nagyon vigyáztam rájuk....

2011. máj. 23. 18:08
 5/5 csapacsupa ***** válasza:

A választás attól függ, hogy mire akarod használni. Vehetsz DSLR gépet is, nekem is van egy Canon 350D-m és már lassan megvan 6 éve. Teljesen jól szuperál és még nem járt szervizben. Ezeknek az előnye a csatlakoztatható vaku és a cserélhető objektív. Vehetsz rá makró, halszem, tele, portré, stb... objektíveket amik a témától függően jobb eredményt produkálnak mint egy fix objektíves fényképezőgép. Persze ezek drágábbak is. Én annak idején 130e Ft-ért vettem a gépem egy alap objektívvel, plusz vettem hozzá egy teleobjektívet 65e Ft-ért és egy külső vakut 35e Ft-ért. Ugye ez már kicsit drágább mint egy kompakt gép de nem csak hobbifotózásra használom így mondhatni, megtérült. Az évek során még nagyon sok mindent vásároltam hozzá és így egy majd 4-5 kilós táska húzza a vállam ha fotózni indulok. Hátránya bizonyos esetekben tehát a mérete és az ára.


Ha veszel egy kompakt gépet, ami már volt is, akkor könnyen megtapasztalhatod, hogy nem mindig tudsz jó minőségű képeket csinálni és nagyon gyakran beleütközik az ember a fizikai korlátokba. Persze ehhez nem kell más, mint pót elem és esetleg egy pót memóriakártya úgyhogy könnyebb cipelni.


Ha fotózni akarsz, tényleg fotózni, akkor vegyél egy DSLR gépet. Vedd meg először az alapcsomagot ami a vázhoz jár és szép lassan kibővítheted majd ahogy rájössz, hogy mire van szükséged. Ez a legjobb megoldás.


Egyébként nekem is van egy olyan kompaktom amiket elviszek magammal ha nem fotózni indulok, hogy akkor is legyen nálam valami, vagy ha esetleg szórakozóhelyre megyek. Nyilván olcsóbb is és a zsebembe tudom rejteni. Egészen pontosan ez van nekem: [link] Ennek 10×-es optikai zoom-ja van és a Canon szerintem önmagában garancia a minőségre ( bár a Nikon-os tábor nyilván mást mondana :) )

2011. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!