Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A síkképernyős TV képernyőjéne...

A síkképernyős TV képernyőjének van káros sugárzása, vagy csak a kis doboznak, ami maga a TV?

Figyelt kérdés
A hálószoba és a babaszoba egymás mellett van, közös a fal és ott van a kiságy, ahol a nappalivban a tv, emiatt kérdezem?!
2011. jún. 1. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
hacsak nem Prypiat-ból, vagy Csernobilból lett elhozva, akkor nemnagyon.
2011. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A CRT-TV-k kevés röntgen sugárzást bocsátanak ki a képernyő felülettel átellenes oldalon. Ez a sajátosság az ágyú és a nagyfeszültégű gyorasítás miatt van. Ezért szokott a TV-k burkolatán belül az ágyú mögött egy földelt fémlapocska lenni. Ez fogja fel a sugárzást.

Mivel a fal teljesen elnyeli ezt a sugárzást, ha esetleg mégiscsak kijutna a készülékből, de értéke olyan kicsiny, hogy csak nagyon hosszú idő múlva lehetne kimutatni közvetlenül a készülék mögött.


Remélem tudtam segítteni.

2011. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen segítettetek és nagyon köszi, megnyugodtam!
2011. jún. 2. 07:25
 4/7 A kérdező kommentje:
És a falban lévő villanyvezetékek nem ártalmasak?
2011. jún. 2. 13:29
 5/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Abszolút nem, momentán a beszélgetés közben a fejedhez szorított mobiltelefon hatásához képest az semmi.


Nyugi a gyereknek ettől nem lesz baja. (Úgy látom, jól beleültették a bogarat a füledbe...)


Üdv!

2011. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jajj kérdező ez már kicsit beteges :) steril védőruhát nem akarsz ráadni?
2011. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak mondták nekem ezeket, de nem aggódom halálra magam! :-) Köszi mégegyszer
2011. jún. 2. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!