Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől melegszik túl a processzor?

Mitől melegszik túl a processzor?

Figyelt kérdés
Vettem egy új gépet, és ha egy komolyabb játékot elindítok, akkor túlmelegszik a processzor és kikapcsol a gép. A 400w-os táp az lehet az oka?
2011. jún. 17. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyenre hogy hűtés gondoltál már?
2011. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tom Benko ***** válasza:
Hűtő teljesítménye gyenge, poros a ház, overclock.
2011. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 400W egy lehetőség, nem valószínű hogy mindet kihasználná a gép.

Ha új és garanciális, akkor bármiféle babrálás előtt a helyedben felhívnám a boltot.

De azt szerintem nem tiltja semmi, hogy levedd az oldalát és megnézd, hogy egyáltalán forog-e a ventillátor vagy ilyesmi. Régebben divat volt öntapadós szalagot ragasztani a garis gépekre, amik elszakadtak szétbontáskor, de gondolom már annyira nem használják.

(bár honnan is tudnám, kilenc éve használom a gépemet.. :P )

2011. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
A "hűtés" alatt nem kell semmi extrára gondolni. Elég egy lyukat vágni a gépház tetejére és bizonyos időközönként szárazjeget dobálni bele. Folyékony hidrogén is jó, csak azzal egy kicsit jobban kell vigyázni.
2011. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 homo ludensz ***** válasza:
néha eltöprengek hogy kevés műszaki ismeretekkel is csodákat várnak egy géptől bár nem írtad milyen prociról van szó de a játékoknál ott egy ajánlás hogy min. gépigény.azután találsz itt fent még 6 ventilátoros megoldást is sőt vízhűtéses konstrukciót. nekem 500 táp van mert néhány éve cseréltem benne dolgokat.
2011. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amd konfiguráció, kiderült hogy a processzor volt a rossz. Zárlatos volt és ha elérte a 100 fokot a bios lelőtte a gépet. Már csak az lenne a kérdésem, hogy összeszámolgattam, és a 400 wattból olyan 320 at biztos hogy elfogyaszt a gép. Az a 80 watt nem kevés tartaléknak?
2011. jún. 19. 21:13
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
van olyan progi a neten amelyik figyeli a proci hőmérsékletét,de te játék közben lekapcsolod a gépet? Mikor túlmelegszik és lekapcsol a gép önmagát védi hogy ne égjen szét minden.
2011. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
100 fokos proci?! Durva, 80-on már a múanyag tokozás elolvad...
2011. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem a gép magát kapcsolja le.
2011. jún. 21. 23:51
 10/11 anonim ***** válasza:
:D kicsit régi a kérdés, de muszáj válaszolnom. 80 fokon megolvad a műanyag tokozás? :D Ezt szerintem te se gondolod komolyan. A régi laptopom egy hiba miatt fél éven keresztül 100 fok felett ment (mielőtt valaki megszólna, nem volt drága se nem garis) és nem volt kutya baja se. Leszámítva, hogy tojást lehetett volna rajta sütni. A mostani gépem is ment már 80 fölé (bár ez rendkívül ritka mert figyelek a hőelvezetésre), és nem olvadt meg benne semmi.
2017. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!