Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen minimális eszközök...

Milyen minimális eszközök szükségesek egy "jó minőségű" film, videó studióhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon csinálni egy videó stúdiót de nem tudom hogy kezdjek bele és hogy mit vegyek hozzá ?
2011. jún. 21. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Felvétel és utómunka, amit csinálni akarsz? És még jó minőségben is?

Szerintem felejtsd el, ez nagyon-nagyon drága mulatság. Minimum egy kamera, plusz annak a tartozékai és egy jó számítógép a megfelelő szoftverekkel. A legminimálisabb esetben is, amennyiben valóban tisztességes technikát akarsz összerakni, több millió Ft-os befektetés szükséges. Csak a kamera lenne minimum félmillió, de inkább több, egy jó vágóprogram is több 100e Ft. Sokkal jobban megéri bérelni eszközöket, ahogy mindenki csinálja, és nem megvenni őket.

Ráadásul telített a videós piac, szóval munkát sem nagyon találnál... én 2003 óta dolgozom a szakmában, vágó vagyok, baromi sok mindent csináltam már, mégis alig van melóm...


Szóval hallgass rám és felejtsd el a médiát, inkább válassz valami biztosabb és kevésbé stresszes megélhetést.

2011. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged és aggódásod de nem szeretnék média téren elhelyezkedni, ez csupán hobbi. Van egy Full HD-s kamerám és vágó programom is. Csak egy listára lettem volna kíváncsi, hogy mit lenne érdemes beszerezni :D
2011. jún. 21. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, csak azért, mert van egy fullHD-kamerád és vágóprogramod, az még közel sem jelent minőséget. Én is tudok neked mondani 100ezres HD-kamerát, meg 5 milliósat is... meg ingyenes videószerkesztő programot, egészen a 200ezresig... (stb).


Milyen az a kamera, és melyik programot használod?

A kamerához milyen tartozékok vannak? Milyen számítógéped van? Világítani tudsz?


Amúgy ha csak hobbiszinten akarsz ezzel foglalkozni, akkor ne használd a "film- és/vagy videóstúdió" kifejezéseket, hiszen ez már önmagában egy bizonyos technikai szintet jelent, ami ezek szerint neked nincs meg, de nem is kell. :)

2011. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pff.. ez hülyeség.. kamera + laptop nélkül egy kezdő de jó minőségű mindig használatra kész studio kijön úgy ca. 30.000Huf ból. (fénytechnika, green screen vászon+állvány, más nem is kell) + akkor jönnek a programok+kamera,tartozékok, és laptop. Ebből van egy (állandó) stúdiód.
2011. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt rövidem mondtam el, de üzibe leírhatom azokat a cuccokat amiket én használok. + előző válaszoló: a progikhoz már feltalálták a bizonyos crack et, de ne mondd el senkinek. = akár 1millás spórolás.
2011. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm erre lettem volna kíváncsi...
2012. jan. 2. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Am ha az effect a lényeg, akkor a zöld vagy a kékháttér a fontos, vagy a program. És fontos hogy a progrmot tudd is kezelni. De a legfontosabb a kamera és program, a többi már csak részlet kérdése. A komplett stúdióból a fénytechnika a legdrágább, mert a green screen-en nem szabad árnyékot vetni mer az egész rossz lesz!
2012. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az a baj ezzel, hogy egy otthoni szórakozás céljából való vifeózgatásnak vagdosásnak effektelésnek elmegy. De minőségi soha nem lesz semelyik videód az biztos.

Ott kezdődik, hogy bármilyen full HD-s kézi kamerát veszel, egyszerűen katasztrófális, és felesleges pénzkidobás a javából mert az áraikhoz képest orbitálisan le vannak butítva legyen az akár 400 ezer forintos FullHD 3D kamera.


Ennél jóval minőségibb, olcsóbb megoldás, avagy az aranyközépút egy AVCHD-ra képes DSLR tükörreflexes fényképezőgép amiket akár már 150 ezer forintért is meg lehet vásárolni kezdő kitekkel már mint objektívekkel. Ezen fényképezőgépek fotótudásához szükséges autómata és manuális fókuszállíthatóság, lencsetisztaság, fényérzékelés, nélkülözhetetlen. E tulajdonságok mind a kézikamerákban is megvannak, egyet kivéve. A legtöbben nincs benne a manuális fókuszállíthatóság, arról nem is beszélve hogy objektíveket nem tudsz hozzájuk vásárolni mert gyárilag integráltak. De ilyen nincs a tükörreflexes gépeknél. Az meg csak hab a tortán hogy eredetileg is fényképezőgép, és olyan művészi fotókat lehet velük csinálni egy gyakorlottabb kezével hogy megszólal mind amelett hogy iszonyatosan szép videófelvételeket csinál 1080i 30k/s-el.


Szóval a kézi kamerákat semmibe nem nézem ezekhez képest, bármelyiket választod, már jobban jártál mint azzal ami van most neked, még ha mellé egy ilyet veszel sem fizettél rá, mert kéziből is lehet venni 4-5százezerért, akkor sem fogja lepipálni.


A hobbihoz sok sikert, és jó szórakozást!

2012. dec. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!