LED-ek programozása valaki?

Figyelt kérdés
Van-e itt olyan ember, aki foglalkozik ilyesmivel? Ilyesmire gondolok: Programozott LED cube: http://www.youtube.com/watch?v=6mXM-oGggrM
2011. jún. 22. 09:31
 1/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


LED-et nem lehet programozni, az csak egy kimeneti eszköz, ami villmos értékre fénnyel válaszol.

A LED kocka egy 3D-s mátrix és csak az a gond, hogy a "körítést" a videók nem mutatják.


Először is el kell készíteni a 3D-s mátrisxot, ami 8*8*8 LED esetén, nyolc darab 8*8-as 2D-s mátrix a harmadik dimenzióban egymás mögé rakva.


Ezek kimenetés egy minimum négy portos mikrokontrollerrel lehet vezérelni. Egy port az X, egy az Y, egy a Z koordinátákat fogja működtetni és a negyedik porton megy a kommunikáció a PC-vel. Mivel a mikrokontroller portjai nyolc bitesek, így a nyolcas mátrix valósítható meg vele a legegyszerűbben.


Én sajnos programozásban nem tudok segíteni, csak a működését tudom számodra ismertetni.


Üdv!

2011. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jaja, PIC-ekkel vagy AVR-el kell vezérelni (bele írni a programot)

hobbielektronika.hu-n nézelődj

2011. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Annyira tetszenek! Jó volna csinálni egy ilyet, csak érteni is kéne hozzá :D

Momentán barkácsoltam itthonra egy ledes rejtett világítást, és ebből szeretnék továbbfejlődni... ha villogtatni tudnám, akár egyesével, vagy vmi kis egyszerű áttűnéssel, kezdésnek az is nagy dolog lenne.

2011. jún. 22. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!