Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom megállapitani...

Hogyan tudom megállapitani egy digitális fényképezőgépnél, hogy hány "expo" van benne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Van, amelyiknél a metadata számolja, van ahol a fájlnév számolja, de lehet 9999 után nullázza magát. Ha kompakt, ez a két módszer jöhet számításba.


Tükrösnél a váz számolja, de van olyan márka, aminél csak szervizben lehet kinyerni. Van olyan, ahol segédprogrammal lehet kinyerni, és van olyan amelyiknél rejtett menüből lehet kinyerni.

2011. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és segitséget. Okosabb lettem, de a lényeget úgy néz ki, hogy nem fogom megtudni. Valami segéd programmal esetleg ?
2011. júl. 10. 04:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Másodjára sem írtad le milyen márkáról van szó, vagy milyen típusról, pedig próbáltam érzékeltetni hogy nem mindegy milyen márkáról van szó, lehet egyből le kellett volna írnom névvel is.


Ebben a cikkben a leírás és a kommentek is tartalmaznak segítséget, de ez sem segít minden márka minden altípusánál. Itt vagy segédprogramot adnak, vagy leírják a szervizes megoldást (az Olypus ebből kimaradt, annál meg lehet nézni könnyen):

[link]


Ha viszont kompakt gépről van szó, szerintem az EXIF-nél többre nem lehet támaszkodni. Mivel az eladásnál számít az expószám, és használt kompaktot nem szokás venni - és nem is érné meg -, ezért ott nem olyan lényeges a számolása.

2011. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz ! Bocsánat tényleg nem irtam le , amit most pótolok.

Az egyik gép CANON PowerShot A480, a Másik pedig Fuji FinePix S1800.

2011. júl. 10. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
a kompaktoknál ez nem is a legfontosabb kérdés, a tükrösökkel összehasonlítva a kompaktoknál szinte nem is létezik a zárhiba :) általában a ki-be járó optika purcan ki bennük, de az szinte beléjük van kódolva...
2011. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm információdat. Ma tüzetesebben utána néztem a dolgoknak és rájöttem, hogy nem nagyon tudok a gépekből többet kibányászni mivel ezek nem tükör reflexesek.Hiába próbálkoztam az Opanda Exif Viewerrel,

az is csak a haverom NIKON D60 gépénél mutatta az expo számát.

2011. júl. 10. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!