Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszórónál hogy deríthetem...

Hangszórónál hogy deríthetem ki melyik kábel a jel?

Figyelt kérdés
Ha fordítva kötöm be elvileg romlik a hangminőség, és nincs kedvem szétszedni a forrasztást ha elcseszném. Szinezetlen kábelek, jack 3.5 öt forrasztanák a kábelek végére, bár ez lényegtelen.
2011. júl. 24. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azt a hangminőség csökkenést csak az igazán vájtfülűek veszik észre!
2011. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem romlik a minőség, csak akkor ha a két hangszórót fordítva kötöd, akkor "egymás ellen" dolgoznak. Egy trükk. Fogsz egy lapos elemet. Sarkait érintsd a a hangszóró kivezetéseihez. Azonos polaritás mellet azonos irányba kell elmozdulni a membránnak.
2011. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

ahogy azt az előttem szóló elmondta.

a hangszórónak nincs polaritása, hiszen az nem más, mint egy tekercs.

2011. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

" nandras válasza:


ahogy azt az előttem szóló elmondta.

a hangszórónak nincs polaritása, hiszen az nem más, mint egy tekercs.

"


De a mágnesnek viszont van.

Ezért fontos hogy melyik végét hová kötöd. Az elemes ellenőrzést javaslom én is.

2011. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként pont arra gondoltam hogy elemmel ki lehetne deríteni. De nem mertem volna kipróbálni :D Köszi!
2011. júl. 24. 18:41
 6/20 anonim ***** válasza:

18:04- nek

"De a mágnesnek viszont van.

Ezért fontos hogy melyik végét hová kötöd."

pontosan.

ezért lehet elemmel leellenőrizni a fázishelyes bekötést. (mert a hangszórónál, ill. a hangszórók egymáshoz való viszonyánál nem polaritásról, hanem fázishelyességről, fázisviszonyról beszélünk)

a tekercsen átfolyó áram iránya, ill. a mágnes pólusának a helyzete határozza meg, hogy merre mozdul ki egyenfeszültség hatására a lengőtekercs.

miután mindenki ugyanazt mondja, a kérdező biztos lehet abban, hogy hogyan kell leellenőrizni a fázishelyességet.

azt azonban nem árt megemlíteni, hogy ez a próba vagy nagyon rövid ideig tartson, (gyak. egy "kattanás") vagy erősen lemerült elemet használjon, mert a hangszóró tekercse könnyen leéghet, mivel az ellenállása elhanyagolható.

ezért gyakorlatilag rövidzárként viselkedik és egy bika elem nem kevés ampert tud leadni rövidzár üzemmódban.

2011. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha látható a hangszóró mozgásának iránya:ha kifele mozdul,akkor az elem pozitív sarkához érintett vezeték a melegpont,a negatívhoz érintett a hideg/földpont/

/fordított bekötés némi mély hang csökkenést okoz/

2011. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

"/fordított bekötés némi mély hang csökkenést okoz/"


Persze, mikor belever a tekercs a mágnesbe ...

2011. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

19:11- nek

ne szédítsd már hülyeséggel a kérdezőt!

a hangszórónak nincs "meleg" és "hideg" pontja!

amint azt már mondtam, a hangszóró nem egyéb, mint egy állandó mágnes körül elhelyezett tekercs.

egyébként szóló hangszórónál teljesen mindegy, hogy kötöd be, semmi jelentősége nincs az "elmozdulás" irányának.

(mivel a hangjel váltakozófeszültség, a hangszóró úgyis mindkét irányba mozogni fog)

akkor van csak jelentősége a fázishelyességnek, ha egy jelre több hangszórót kötünk- ekkor már oda kell figyelni, hogy mindegyik azonos fázisban mozogjon, mert különben (akusztikailag) egymás ellen fognak dolgozni és ez a keletkező nahgképet "kásássá", "zavarossá" teszi.

(egy hangváltó még ebbe az egyszerű szabályba is belekavarhat, de hosszú lenne elmagyarázni, hogy hogyan és miért...)

2011. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bóvliknál persze nem számít,de komolyabb cuccoknál bizony oda kell figyelni a polaritásra.Vagy ha precíz akar lenni az ember.


[link]

[link]

2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!