Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Különbség zoom - digitális...

Különbség zoom - digitális zoom közt?

Figyelt kérdés
Rákaptam a fotózásra és venni akarok egy kezdő gépet. Találtam egy olcsót, jó értékelésekkel, de fogalmam sincs, mi a különbség a két fogalom között. Zoom nincs, digitális van. Akkor ezt hogy?
2011. júl. 27. 22:17
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%
Én nem tudom pontosan elmagyarázni mert tesóm a fotográfus nem én de annyit én is tudok hogy az optikai zoom-ot nézd mert az a lényeg.A digitális zoom több szokott leni de az a képfelbontásrovására megy az optikai pedig közelit de a képfelbontás az ugyanannyi marad. Ez a lényege
2011. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A digitális zoom mindössze annyi, hogy a "befogott" kép kisebb részletét rakja a keresőbe, és csak azt tárolja, kevesebb lesz a pixel, kisebb a képméret, rosszabb a minőség.

Ugyanezt egy képfeldogozóval később is megteheted. Az optikai zoom valóban közelít és eredeti pixelszámot tárol el, jó minőség.

2011. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, az optikai zoom amit az optikában (objektívben) lévő lencsék távolságainak változtatásával érnek el, kb. mint a távcső.

A digitális kevésbé jó minőségű, tulajdonképpen az érzékelő egy részére jutó információt nagyítja fel. Ha teljesen kihasználod akkor némi minőségromlást is okoz, mert a gépnek bele kell avatkoznia a képbe, bizonyos részeket úgy tudom interpolál is ilyenkor a készülék: amelyik képponthoz nincsen biztos információja azt a közelében lévőkből határozza meg.

2011. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ciceribojso ***** válasza:
100%
Az optikai az valóságos, a digitális az képzetes nagyítás.
2011. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hagyományos variónál (zoom-nál) optikai közelítés történik, megváltozik az objektív gyújtótávolsága, míg a digitálisnál elektronikus, azaz ott a közvetített elektronikus képbe közelít bele a zoom, vagyis "ráközelít" a pixelekre, ill. felnagyítja azokat, így jelentős képminőségromlás lesz a végeredmény.
2011. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!