Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A videokamerámon csak mini...

Camcorderes Kálmán kérdése:

A videokamerámon csak mini hdmi kimenet van, a monitoromon meg csak 3RCA (piros-fehér-sárga) bemenet. Slussz. Hogyan tudnám a képet-hangot átadni a monitor részére? A minőség romlás nem zavar. Minden megoldás érdekel, hacsak nem kerül tízezrekbe.

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elmondásod alapján nem tudok mást kitalálni, csak valamilyen minihdmi-analóg kompozit adaptert vagy átalakítót, de könnyebb lenne, ha írnál pontos típust a kamerádhoz és a monitorhoz, már csak azért is, mert gyakorlatilag kizárt, hogy csak ennyi kép ki- és bemenet legyen rajtuk.
2011. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, csak a karakterek korlátozott száma miatt kénytelen voltam a kérdést teljesen leegyszerűsíteni. A tényállás az, hogy ez egy Panasonic HX-WA10 camcorder, aminek két csatlakozója van (de tényleg nincs több), az egyik a mini HDMI, a másik egy micro USB. A micro USB lenne hivatott kiadni a jelet, ehhez van is RCA végű zsinórom, de itt csak visszajátszáskor jelenik meg a jel, fevételkor, ill sima bekapcsolt üzemmódban nem. Ugyanakkor ugyanez a csati szolgál az aksi töltésére is. A HDMI csatin viszont van jel akkor is, ha csak be van kapcsolva a kamera. Tehát a micro USB-n tudnám tölteni az aksit, ami így sosem merülne le, és a HDMI-n tudám nézni az élő képet. Mert ez lenne a célom, csak arra nem számítottam, hogy nem találok ilyen átalakítót.
2011. aug. 5. 23:56
 3/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáírnék, hogy a video, ill. hangjelet igazából nem monitorra kell kötnöm (ezt a megoldást megint csak a korlátozott karakterek miatt kellett választanom), hanem egy Pinnacle Video Transfer nevű készülékbe, aminek van egy 3RCA bemenete, ill vmilyen kerek video bemeneti csatija, és a kimeneti oldalon USB hard disket lehet rákötni. Ez a csodadobozka a bejövő jelet azonnal file-lá alakítja, és számítógép közbeiktatása nélkül képes a külső tárolóra MP4-ben rögzíteni. Nekem pont erre volna szükségem, mert közelgő nyaralásom során szeretném a tájat megörökíteni, és amikor nem vezetek, vissza tudnám nézni, hogy merre is vezetett az út, milyen érdekes dolgokat lehetett útközben látni. Sajnos ez lett a fixa ideám, és minden megvan hozzá, csak az említett összeköttetés hiányzik.
2011. aug. 6. 00:06
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem baromira feleslegesen túlbonyolítod az egészet. Fogd a kamerát, tegyél bele egy nagykapacitású SD-kártyát, bökd be a REC-et, és rögzítsd az anyagot, utána mindent átmásolsz PC-re és ott megszerkeszted. Ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a dolognak.


Amúgy ennek a kamerának - mint lényegében mindegyiknek a világon - van analóg képkimenete is, a leírás legalábbis megemlíti (AV OUT), szóval ha analóg csatlakozást akarsz csinálni, akkor van rá mód.

Sajnos nem találtam képet a csatlakozókról, de el tudom képzelni, hogy pl. egy sima jack-dugó az analóg kimenet, jack-rca kompozit kábelt pedig vagy eleve adnak hozzá, vagy olcsón kapható.

2011. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hátborzongató,de tényleg az usb-n van az AV kimenete.Valószínűleg elektronikusan átkapcsolja a funkciónak megfelelően.
2011. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
160. oldal
2011. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A külső felvevőt én sem értem.Ha leveszed a felvétel felbontását 480p-re,akkor rengeteg fér a kártyára és megspóroltad az egész hercehurcát.A minőség sem lesz rosszabb elvileg.
2011. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igzatok van, hogy egyrészt túlbonyolítom, másrészt ha felveszem az utat, és utána átmentem a PC-re, könnyedén szerkeszthetem. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy valószínűleg nem vagyok teljesen frankó, mert szeretném az egész utat egyben felvenni, ami egyébként 8-10 órás etapokból áll, és utólag kivágni azokat a részeket, amelyek nem tartalmaznak igazi látnivalókat. Erre a célra vásároltam a Pinnacle Video Transfert és hozzá egy 1 Terrás kisvinyót. Ez mindent megoldana, ha a jelet ki tudnám csalogatni a Pinnacle 3RCA bemenetére. Ha ez nem sikerülne, úgy valóban marad a felvétel-átjátszás verzió, amelynél a rendelkezésre álló 32 GB-os memóriakártya is kis kapacitású. Szóval mégis az azonnali vinyóra mentés lenne a gondtalan megoldás, ehhez csak egy mini HDMI-3RCA átalakítás hiányzik. A neten találtam ilyen kábelt, itt van mindjárt Kínában ( [link] de magyar oldalon nem találtam forgalmazót. Emellett gyanús is a dolog, mármint, hogy valóban működne ez a kábel, mert nem vagyok biztos benne, hogy csak csatlakozók révén a HDMI digitális jel átalakulna 3RCA analóggá.
2011. aug. 7. 11:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a kamera USB kimenetéről meg tudom oldani a 3RCA csatlakozást (köszönöm a 160 oldalt!), de sajnos ott nem jelenik meg élő kép, csak a visszajátszás. Ráadásul ezen a csatlakozón vagy visszajátszok, vagy töltöm az aksit, tehát ha még ha meg is jelenne az élőkép (de nem jelenik meg), akkor is egy óra múlva már kimúlna az aksi.
2011. aug. 7. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!