Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A parancsikont (. lnk kiterjes...

Bombika91 kérdése:

A parancsikont (. lnk kiterjesztésű) milyen programmal lehet megnyitni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: egy parancsikont (.lnk) véletlenül a Jobb klikk -> Társítás menü alatt társítottam az Acrobat Reader-rel :S:S és nem vettem ki a pipát, abból, hogy a többi ilyen kiterjesztésű fájlt is azzal nyissa meg. Ennek hatására az asztalon és a start menüben is minden parancsikon átváltozott és readerrel természetesen nem tudom megnyitni őket. Próbáltam rendszervisszaállítást csinálni, de hibát észlel közben, így nem csinálja meg. Ha valami okos számteches tudna nekem segíteni, azt nagyon megköszönnöm :)!
2011. aug. 7. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Click Start Menu, and then type regedit in the Start Search and press ENTER.

Navigate to the following registry branch:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk

Click on the arrow to expand it and delete the sub-key named UserChoice.

Exit from Registry Editor.

Reboot


Szólj, ha lefordítsam.

2011. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)! Sikerült megoldani a problémát! :):) Köszi :)!
2011. aug. 8. 12:27
 3/7 eugwfze válasza:
ugyanez a problémám leforditaná valaki?
2012. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pali1977 válasza:

Klikkelj a strart menüre, és gépeld be a keresés mezőbe: "Regedit" és nyomj ENTERT.

Keresd meg a következő helyet a registry-ben:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Explorer\FileExts\.lnk

Klikkelj a nyilra hogy kinyissa az alsóbb ágakat és töröld a UserChoice alkulcsot.

Lépj ki a registryből, és indítsd újra.

2012. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pali1977 válasza:
Remélem, így már neked is sikerül :)
2012. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mi regedit de nekem xp m van és ugyan ez a problémám segitelnél ?
2014. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nagyon szépen köszi
2015. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!