Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom összekötni az...

Hogyan tudom összekötni az 5.1-es hangrendszeremet egy erősítővel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Az 5.1 hangrendszer (azért rendszer) erősítőből és hangszórókból (dobozokból) áll. Miért kellene azt még erősítőre kötni.
2011. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert az 5.1-et úgymond magasként akarom használni
2011. aug. 13. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Az 5.1 az 6 különálló csatornát jelent, melyiket akarod ebből magasként használni? Nem értem...
2011. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp mit nevezel te 5.1 hangrendszernek?
2011. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Genius SW HF 5.1 1200! Ugyebár az 5.1 az úgy néz ki hogy van 5 db hangszoró és 1db mélyláda, amin van erősítő, de én ezt az egész rendszert egy rendes erősítőre kötném.
2011. aug. 13. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért? Ez a rendszer úgy van kitalálva, hogy illeszkednek egymáshoz, azaz: olyan teljesítményű az erősítő, amelyik meghajtja a hangfalakat (hangszórókat), azok meg elviselik a rájuk jutó teljesítményt és szólnak.

Ha nagyobb teljesítményt akarsz és ráküldöd ezekre a hangszórókra, akkor tönkremennek.

Ha nem ezt akarod, akkor mit?

Kell egy nagyobb teljesítményű 5.1 erősítő, ahhoz kellenek nagyobb teljesítményű hangfalak.

Mi marad a régi rendszerből? Semmi...

Akkor mi a kérdés?

2011. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm összekötötte az 5.1-et az erősítővel úgy hogy az erősítőre voltak még kötve hangfalak és nem romlott el egyik hangfal sem!
2011. aug. 13. 18:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Ember! Tudsz olvasni és értelmezni?

Én világosan fogalmazom, hogy ne legyen félreérthető.

Én azt írtam: ha az eredeti hangszórókra küldesz másik erősítőből nagyobb teljesítményt elpusztul.

Erre Te azt írod, ha jól látom, hogy bekötött még egy erősítőt másik hangfalakkal, és erre azt, hogy nem romlott el!

Ez egy másik konfiguráció, mint aminél én megjósoltam az elromlást!

Mit írtam utána? Másik erősítő (még egy!) másik hangfalakkal (nagyobb teljesítményűvel)!

2011. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha meg láttad azt, hallottad azt ami nem romlott el, másold le!
2011. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az erősítőt a 6 db. hangfalával együtt egy még nagyobb erősítőre akarja kötni. Örülni fog mindenki a házban.
2011. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!