Melyik a legjobb e-book olvasó ár/érték arányban a piacon?

Figyelt kérdés

Fontos a jó olvashatóság, hogy ne menjen gyorsan tönkre a képernyő felülete illetve a wifi-kapcsolat! :)

Aki tud ilyet az kérem válaszoljon!


2011. aug. 18. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
szerintem az Amazon saját gyártmányú olvasója. meg ne kérdezd miért, de ezt kapom a férjemtől szülinapomra, ami azt jelent, hogy 2-3 hónapnyi utánajáráson, teszt- és fórumolvasáson, összehasonlító elemzésen van túl és ezer oldalról körbejárta a témát:)
2011. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ár/érték szempontot nézel, ne csak technikai adatokat nézz!!! Azt is vedd figyelembe, hol, hogyan fogod használni és milyen ebookokat olvasnál.

Nekem a Kindle a jó, mert

-sok angol nyelvű könyvet olvasok, vásárolgatok is amazonról

-rendszeresen utazom külföldre, így jól jön a net kapcsolat (3G)

-a többi formátum, amit használok, szintén olvasható kindle-n.


Hiába jobb esetleg másnak a kijelzője, ha nincs elég hozzá való könyvem.

2011. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A Kindle egyértelműen, hiszen gyártási költség alatt adják (a könyveken van a bevétel) és rengeteg tesztet megnyert.


Én is akarok majd venni, de én még kivárok, mert szerintem egy könyvolvasó legyen normál könyv méretű az pedig minimum 10 colos átlónak felel meg.

Sajna az még aranyárban van.

Kacérkodok a Ipad-al is, mert az kb annyi mint a könyv olvasó és noha nem e-ink a kijelző, de számos más előnye van, mint pl a színes kijelző.

2011. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"egy könyvolvasó legyen normál könyv méretű az pedig minimum 10 colos átlónak felel meg."


Hát, nem tudom... a kicsi kindle kijelzőjén épp jó a sorhossz. Nagyobb méretnél hosszabb sorok lennének, az már nehezebben olvasható, kényelmetlenebb.

Számold le a margót, meg itt ugye nincs többhasábos könyvtördelés.

2011. aug. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Tény az, hogy nem volt még a kezembe a normál méretű Kindle, de Ipad igen és nem tűnt az olyan nagynak.

A 10" az ráadásul még csak a normál méretű könyv alsó szegmensét súrolja, szóval olyan nagy nem lehet.

Ha tényleg az e-ink egyenlő a papír feelingel olvasásra és láthatóságra, akkor ez nekem mindenképp kevésnek tűnik.


Itt egy teszt amúgy a témáról és hát ott végül is a szerző olyan is-is választ adott:

[link]

"...If you're torn between the two, it's understandable. After having used both for a week, I am also. The Kindle DX is too big and the Kindle is too small. By too small,I mean, the Kindle should have the SAME size and a larger screen. I could totally see another Kindle that's in between sizes, but I know that'll never happen, which is a shame...."


Tényleg az lenne jó ha kézbe tudnám venni egyszerre a kettőt de erre nincs lehetőség. :/

2011. aug. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Régi az idézett cikk, már Kindle 3 van, sokkal csinibb és okosabb, mint a kettes.
2011. aug. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Na ez már kekec üzemmód részedről, mert a kijelző mérete ugyanakkora maradt és itt mivel a kindle vs kindle dx volt összehasonlítva itt nem az okosságra volt kihegyezve a dolog.

Egyetlen technikai elavultság a konklúzióban a kicsi kindle pdf kezelése, de nem ez volt a felvetésem lényege hanem ismétlem a méret!

Az új kindle hasznos képátló mérete továbbra is 6", mint régen.

2011. aug. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kiemelem a lényeget a cikkből:

"...The Kindle DX is too big and the Kindle is too small..."


Van egy olyan érzésem, hogy ezen megállapítás a kindle 4 esetén is fenn fog állni még.

2011. aug. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kekec üzemmód, csak te olyanról mondasz véleményt, amit nem is ismersz, egy régesrégi cikkre hivatkozva. Sok ismerősömnek van kindle, nekem is, senki nem panaszkodott még a mérete miatt, épp kényelmes méretű.

Egész egyszerűen az olvasási sebességedet LASSÍTJA, ha túl hosszúak a sorok, értsd már meg :)

2011. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"...Nem kekec üzemmód, csak te olyanról mondasz véleményt, amit nem is ismersz, egy régesrégi cikkre hivatkozva. Sok ismerősömnek van kindle, nekem is, senki nem panaszkodott még a mérete miatt, épp kényelmes méretű...."



Te figyú, te azért értelmezel miközben olvasol vagy csak írogatsz?

Felfogtad, hogy a két összehasonlított készülék mindkettő KINDLE vagyis EGY ÉS UGYANANNAK A CÉGNEK GYÁRTMÁNYA????

Egy márka két méretben különböző tipusáról beszélünk???

A NAGY KÉSZÜLÉK IS KINDLE!!!!

Bocs a nagy betűért de hátha így felfogtad.


Az a cikkben 100 év múlva se lehet elavult, hogy a 6" kép átlót kicsinek találta!



"...Egész egyszerűen az olvasási sebességedet LASSÍTJA, ha túl hosszúak a sorok, értsd már meg :)..."


Az olvasási sorokról pedig annyit, hogy az, hogy hány karakter van egy sorban az a betűmérettel állíthatod vagyis a KINDLE DX-ben is lehet ugyan annyi szó egy sorban max nem erőltetted a szemed annyira.


Továbbiakban pedig nővel nem vitatkozom, ha ennyi után se képes értelmezni dolgokat.

2011. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!