Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Polárszűrővel a világ "sárgása...

Polárszűrővel a világ "sárgásabb"?

Figyelt kérdés

Vettem egy 46mm-es polárszűrőt. Nem márkás, noname. Ha szabad szemmel belenézek mindet sárgásabban (nem sárgán) látok. Ennek így kell lennie?

Fényképezőn még nem tudtam kipróbálni, mert nincs itthon. A gép is sárgásabb képeket fog csinálni?


2011. aug. 22. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendes polárszűrő nem sárgás, de ha te annak látod, akkor a gép is annak fogja. A lényeg, hogy a szűrő egyenletesen torzítson el minden színt, ne pedig valamelyik színt jobban (általában az ilyenek kékek szoktak lenni). Nekem a polárszűrőm szürkés árnyalatú, de színhű maradt, csak sötétebb a kép.
2011. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem sárgás a polárszűrő.

Gyanítom nem azt vettél.

Működik egyébként?

2011. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Átvágtak, papa. A polárszűrű szürkeszűrőként viselkedik, vagyis nem színez, csak csillapít, de ez a működési elvéből adódik. Persze a legfőbb mutatvány a tükröződések csökkentése :)
2011. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor átvágtak :( Sajnos ez kicsit sárgásít ha belekukkantok.

Nem tudom, hogy gépen, hogy fog szuperálni, mert ahogy írtam is, nincs itthon jelenleg.

Jó, mondjuk egy ezres volt szállítási költséggel együtt, úgyhogy csodát nem vártam... ebből is tanultam vmit.

2011. aug. 23. 07:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá fényképező hogy kipróbáld.


Cirkuláris vagy lineáris szűrő?

2011. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

na erről beszélek:

[link]


cirkuláris

2011. aug. 23. 09:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy jó polárszűró (fényképezőre) 20 000-nél kezdődik.
2011. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tipikus elitista vélemény... talán hihetetlen, de a 20 ezres szűrők alatt is van ám élet :)


Hát, a kép alapján nem foglalnék állást, de szemmel nézve nem kéne sárgásnak lennie...

Vedd kézbe a szűrőt, forgasd és nézegess tükröző felületeket vagy a kék égboltot, lehetőleg 90 fokkal a Naphoz képest, akkor látod, hogy hogy dolgozik. Ha látsz különbséget, akkor polárt vettél :) Az égbolt kékjét visszaverő növényzetről is leszedi a csillogást:

[link]

2011. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fotózz vele egy autót, azon minden tükröződik, kiderül rögtön mid van.
2011. aug. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!