Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nincs Remote a fejegységemen,...

Nincs Remote a fejegységemen, arra gondoltam hogy majd én egy beépített kapcsolóval bekapcsolom az erősítőt. Lehet-e?

Figyelt kérdés
az egyik haveromnak is úgy van, csak hogy én egy jelző fényt is szeretnék a kapcsoló mellé hogy jelezze mikor be van kapcsolva (afféle emlékeztetésnek) egy kék vagy valamilyen színű ledre gondoltam. csakhogy nem 12V működik az a led... és hogyan lehetne megoldani ezt a kérdést? vagy jobban járok ha az erősítőből szedem ki a ledet és vissza vezetem a kapcsolóig? segítsetek léci!
2011. aug. 31. 11:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nos.. én egy 5mm-es kék led et választottam. és amit a boltban ajánlottak ellenállást az egy 620.Ohm 5% tűrésű. Most akkor ezt így jónak látod? amúgy azt nem tudom pontosan, de az ellenállást nem mind1 hogy kötöm be igazam van??
2011. szept. 2. 14:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Beleteheted, kék ledhez 390 ohm dukál 12 voltra ha 20 milliamperes.
2011. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja, az ellenállás mindegy melyik végével melyik helyre csatlakozik.
2011. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!!
2011. szept. 4. 11:47
 15/17 A kérdező kommentje:
még egy utolsó kérdés...és most már ígérem hogy befejezem! :D egy ET-5594 egypólusú váltókapcsolóval azt meg lehet oldani hogy ha nincs bekapcsolva az érőstő akkor szóljon ugyan úgy a 2 db hangszóró csak az erősítő nélkül? célom az lenne vele hogy apám befogja a száját hogy minek azaz erősítő és akkor Ö anélkül tudná halhatni -..-" (nem halad a korral) hanem lehetséges akkor így járt! :D
2011. szept. 4. 11:59
 16/17 anonim ***** válasza:
Csak úgy, ha a magnóhoz csatlakozik két hangszóró, és az erősítőhöz is. Az erősítőseket a kapcsolóddal tudod kiiktatni, vagyis nem kap feszültséget az erősítő, a hangszórói nem szólnak majd.
2011. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értelek! :D köszi szépen sokat segítettél:D
2011. szept. 5. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!