Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan állítom át a Tv-t,...

Hogyan állítom át a Tv-t, hogy a HD adást az alul-felül lévő fekete csík nélkül lássam?

Figyelt kérdés

A tv-m képes HD adások vételére (LCD széles képernyőjű és rá is van írva, hogy HD ready).

A menüjében keresgéltem és ott a van olyan, hogy képméret beállítás:

- Auto széles

- Széles

- Panoráma

- Nagyítás

- 4:3


A felső 3 közül bármelyiket is választom ki, nincs változás, tehát marad az alul és felül lévő fekete csík.

A 4:3 kiválasztása esetén értelemszerűen bal és jobb oldalra is fekete csíkot tesz (kocka képet csinál)

A Nagyítás kiválasztása esetén tűnik el az alul és felül lévő fekete csík, de ekkor csak ráközelít a képernyő közepére és a képet tudom feljebb és lejjebb mozgatni


köszi


2011. szept. 2. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
oké hogy képes HD adás vételére de az nem jelenti hogy állandóan HD adást nézel hanem sima SD-t! (ha nincs HD adásra külön elöfizetésed valamilyen tv-s szolgáltatonál pl:digi,upc,t-home,stb akkor nem tudsz HD adást nézni! az pedig nem 16:9 arányú hanem 4:3! azért kocka a kép! és sok film is 4:3 letterboxba adnak! magyarul alul felül ott van a feketecsik! ellene tenni max annyit lehet hogy ránagyitasz a képre! amit probáltál is és irtad hogy ráközelit! ennyi a max amit tudsz tenni! remélem segitettem!
2011. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HD adásban nem szabad különben alul fekete csiknak lennie! (ergo nem hiszem hogy HD adást nézel!) KIVÉVE ha 21:9-es mozifilm megy rajta!
2011. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az RTL és a TV2 állt át HD adásra és ezzel próbálkozom átállítani (tehát HD adást nézek).

Minek kell előfizetés, ha sima antennával fogható az RTL meg a TV2 is?

2011. szept. 2. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Az RTL és a TV2 NEM állt át HD-ra! SD adást adnak most is, csak most már 16:9-ben.
2011. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban HD adást néznél, akkor "Auto széles" módban helyes arányú képet kellene kapnod. Ha ekkor is fekete csík van a képen, akkor nem HD, hanem sima 4:3 letterbox SD képet látsz kinyújtva.

(Az utolsó két mondatod alapján biztosan 4:3 letterbox képed van.)

2011. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az RTL és TV2 mikor állt át HD-ra? hol hallotad ezt? csak 16:9-re álltak át! ez nem jelenti a HD-t! és az összes elöttem szolonak igaza van!
2011. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16:9-es képarányú képnél (1:1,85 1:1,78) szélesvásznú tévén nem szabadna fekete csíkokat látnod, hacsak a képmód nem 4:3-ra van állítva, ebben az esetben nyomkodd a gombot, amíg a kép nem tölti ki a teljes képmezőt.


1:2,35-ös képarányú tartalmak (pl. filmek) esetén vékony fekete csíkok lesznek, amiket nem tudsz eltüntetni.


Az előttem szólóknak igazuk van: a képarányváltás nem jelenti automatikusan a HD-re való áttérést.

2011. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!