Milyen TV-t vegyek vagy milyen márkát fajtát ne vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk új TV-t venni és nem tudom milyen márkát és milyen fajtát illetve mik azok az adatok amikre figyelni kell, hogy meglegyenek egy tv-ben.LCD vagy LED érdekelne.Aki tud segítsen, hogy melyik márkát nem ajálnjátok stb.De csak akinek valóban van tapasztalata, illetve ért hozzá az írjon légyszi.Előre is köszi.


Üdv Nett


2011. szept. 6. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
kérdés a kérdésbe..használtan érdemes venni ? vagy az kockázatos?
2011. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom a Samsungot, az LG-t és talán a Sharpot,természetesen vannak még jó márkák de SZERINTEM ezek a legjobbak,a LED TV-k a legjobbak de ha esetleg a pénz gond lenne akkor inkább egy sokat tudó LCD-t mint egy keveset tudó LED-et.
2011. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Több mint 10 éves szerelői múlttal azt mondom, majdnem mindegy, 2-3 évre vannak gyártva, azután vagy ki lehet dobni (mert nem javítják a legtöbb helyen, csak panelt cserélgetnek mint egy legózó kisgyerek),vagy lecseréled mert valami újabb felesleges dolgot építenek bele és mindenki azt veszi. Mint most a LED tévének nevezett készülékek, amik valójában ugyanúgy LCD tévék, csak a háttérvilágítást fénycsövek (ccfl-ek) helyett LED-ek adják, de ebben is az olcsóbbak az élvilágítású kijelzők (edge LED), a képe ezeknek meglehetősen inhomogén lesz, a széleken világosabb. Általános dolog az, hogy bármelyik LCD tévén az analóg adás vagy videojel moslék minőségű lesz, értékelhető képet csak HD beltérivel, blu-ray lejátszóval esetleg számítógéppel adnak, a saját felbontásukon hajtva.

Márkákból én pont a Samsungot meg a LG-t nem ajánlom, a műhelyben ezekből jön be mindig a legtöbb hibás készülék.Ráadásul pont a Samsung az, aki gombamód fossa piacra a készülékeit (minden téren) és szinte a felhasználók a béta-teszterek. A 3D is parasztvakítás, amíg szemüveggel kell bohóckodni, ráadásul olyan sok tartalom sincs rá. Meg ehhez még hozzá jön az is, hogy mondjuk egy öttagú családot szemüveggel ellátni nem olcsó, és akkor mi van, ha vendégek is jönnek még? Szerintem jó választás egy Panasonic, Sharp, Philips készülék ha LCD-t akarsz, de egy plazmának szebb a képe, a színek életszerűbbek,jobban hasonlítanak egy CRT kép világához. Plazma készülékekben a Pioneer magasan veri képminőségben az összes többit (persze árban is, de valamit valamiért...)

Bocsi a hosszú litániáért,de remélem ért valamit...


Üdv!

2011. szept. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,legfőképp a a "hosszú litániát"!Hasznos volt.Igazából nekem Samsungot ajánlották, de akkor nem véletlen éreztem, h utána kell kérdeznem.

Köszi még egyszer... :)

2011. szept. 7. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek más a véleménye, én LG-t ajánlanék, esetleg Samsungot. Itthon szinte minden termékem LG és én még nem csalódtam ebben a márkában, sokkal jobbnak tartom, mint a Samsungot. Pár Samsung cuccom is van, nem rosszak, volt már samsung HDD-m, ami 4 évet bírt csak ki, kb. ennyi a negatív tapasztalatom vele, bár ehhez az is hozzátartozik, hogy az a HDD volt olyan, hogy 3 hétig ki sem volt kapcsolva, szóval sokat ment.


A 05:10-eshez:

Láttam a Sharp TV-n DivX-es és HD filmet, mellette egy Lg és Samsung TV volt kirakva, megállapítottuk a haverommal, hogy ez az Lg és Samsunghoz viszonyítva ingyen sem kellene. Azokhoz képest egy határ sz@r volt a képe.

Nyári munkaként dolgoztam Philips gyárba, összevesztem a főnökömmel, mert nem akartam kiengedni a nagyon selejtes TV-ket, azt mondta "de mehet ki, mert kell a darabszám". Mondom, de nézd meg milyen. Azt mondja: "nem baj, mehet ki". Komolyan mondom cikinek éreztem, hohgy ilyet kell kiengedni a kezeim közül.

Panasonic-kal meg csak rossz tapasztalatom van: volt talán 3 termékem tőlük, de az mind sz@r volt, hamar elromlanak.


A 3D-t eddig én is baromságnak tartottam, láttam csomó TV-n 3D-t, tényleg nem nagy szám. Szeptember 4-én voltam a MM-ba, és megnéztem az LG új LG Cinema 3D passzív szemüveges TV-jét. Valami hihetetlen volt. Innentől mondom, hogy nem parasztvakítás, olyan volt a látvány, hogy el sem lehet mondani. Más cég 3D rendszere a közelében sincsen ennek. Eddig légkondit terveztem, hogy csináltatok, de asszem Lg Cinema 3D lesz belőle :))

2011. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jocikahh válasza:

Kedves Kérdező!


Ajánlom a Samsungot,az LG-t,és a Sharp-ot.

A Samsung aktív szemüveges 3D technológiája lenyűgöző.

Nagyon jól megcsinálták. Én azt mondom,ne hallgass mindenkire itt az interneten,menny el egy Media Markt-ba,vagy egyéb szakértő üzletbe,tudod interneten sok embert átvágnak. A Samsung 6-os széria nagyon jó választás, vagy LG!

2013. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 holt forest válasza:
Nem vagyok márka függő de mindig próbáltam a megbízhatóbb gyártótól vásárolni.2014 -ben vásárolt smart LED Samsung tv 80 képátlóval ,egyszerűen elfáradtak a ledek a szaksz szervíz szerint .Nagy csalódás vol!
2018. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Smart TV-t erte egy kissebb utes a jobb sarkan azota azt irja ki nincs jel de a youtube meg megy zavartalanul akkor tonkre ment a TV szerintetek?


Itt mi lehet a hiba?

2020. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!