Zenére villogó led, hogyan?

Figyelt kérdés

Sok olyannal találkoztam már, hogy valaki szétszedte a számítógép hangfalát és rákötött egy led lámpát ami zenére szépen villog, nos ez nekem nem adatott meg h szétszedjek egy hangfalat, viszont van egy régi fejhallgatóm ezzel ugyanezt, hogy lehetne megcsinálni?? Régen már összejött egyszer de nem nagyon emlékszem rá hogyan is csináltam pontosan. Most a gondom az hogy itt csak egy vezeték van a hangszórókban + egy másik kék de az gondolom csak egy műanyag szál, hogy ne törjenek el a rézhuzalok. A megnevezésekkel se vagyok tisztában, semmi ismeretem nincs de elvileg ennek mennie kéne... csak annyi, hogy a led-nek a teljesítményéből visszavesz... de ha egy elemet is rákötnék amit egy dinamóval tudok újratölteni és a fejhallgatónak az egyik hangszórójából kiszedett vezeték szakítaná meg az áramot a zenére... Lehet hülyeség amit mondok, lehet nem, nem tudom, nem értek ehhez.. Valaki felvilágosítana vagy elmagyarázná mit kell tegyek??


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm :)


2011. szept. 7. 18:31
 1/4 anonim válasza:

Egy sima fülhalgatóval elég gyengécske fényt kapsz... persze ha egyáltalán kapsz valamit...

Szerezz egy kissebb erősítőt és azzal tudnád megoldani. Én így csináltam 20x20-as led stoboszkópot. Ha nem értesz az ilyenekhez akkor ajánlom a hobbielektronika.hu-t, itt rengeteg hozzáértő embert találsz de kevés elektronikai tudás nem árt.

2011. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
erősítő?? akkor inkább már számítógép hangfal talán még olcsóbb is... azt hittem ezzel is meg lehet oldani, pedig gondoltam rá, hogy egy elemmel közbeavatkozva megnövelem a teljesítményét valahogy de nem tudom, hogy?? ráadást egy vezeték van a fejhallgatóba?? ez is elég érdekes.. fogalmam sincs, hogy lehet megoldani de akkor felnézek arra az oldalra amit mondtál.. alapismeretem pedig semmi nincs, és nem is nagyon lesz, valaki ehhez ért, valaki máshoz, én ehhez spec. nem szaknyelvet meg aztán főleg nem.. most álljak neki megtanulni az alapismereteket ezért az egy dologért hogy segítsenek nekem?? :D
2011. szept. 7. 19:02
 3/4 A kérdező kommentje:
amúgy az 5.1-hez lenne ami egyben erősítő is ha annak az egyik hangfalkimenetére kötöm a led-et vagy arra kötöm ezt a fejhallgatót és a fejhallgatóra a led-et??? más elképzelésem nincs.. nem értek sajnos ehhez...
2011. szept. 7. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A leddel az a baj, hogy érzékeny a túlfeszültségre, valamint a túláramra is.


[link]

2011. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!