Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » DvD vs. Blu-Ray Mi a külömbség?

DvD vs. Blu-Ray Mi a külömbség?

Figyelt kérdés
Mi a külömbség a két adathordozó közöt?
2011. szept. 10. 10:46
 1/4 anonim válasza:
85%

Sokkal több adat fér el a Blu-Ray lemezeken,nagyjából a dvd tízszerese.Tűéles kép,kifinomultabb hangzás,stb.

Viszont ha hagyományos képcsöves tévéd van,a dvd tökéletesen elég.Full hd lcd esetén viszont muszáj a Blu-Ray mert a dvd-k képe nem elég tiszta rajta,ezt én is beszívtam.

Amire fontos odafigyelni,hogy ha a Blu-Rayt-t választod,csak az újonnan kijövő filmekből érdemes válogatni mert a régi filmek "felkonvertálása" csak parasztvaku és sok esetben még rángatni is hajlamos.

Remélem segítettem...

2011. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm
2011. szept. 10. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló téved pár dologban.


A Bluray elsősorban a tárolási kapacitásban különbözik a DVD-től: az adathordozó pitek sokkal sűrűbben vannak rajta, és kisebb a méretük is, a kiolvasáshoz ezért más hullámhosszú lézer kell, aminek kék a színe, innen a technológia elnevezése is (blue ray).

A "tűéles képnek, és kifinomultabb hangzás"-nak viszont ehhez alapvetően nincs köze, mert mindez DVD-re is ráírható pl. adatként. Mint speciális videóformátum, azonban valóban csak BD-re lehet írni fullHD-s, tömörítetlen hanggal rendelkező anyagokat.


A DVD-knek nem "tiszta" a képük, hanem felbontásuk van, ami 720x576 pixel maximum. Ez HD-tévén megjelenítve is ugyanennyi marad, szemben a BD 1920x1080 px-es felbontásával.


Az első válaszoló abban is téved, hogy BD esetében "csak új filmekből érdemes választani, mert a régi filmeket felkonvertálják". Ez nem így van. Egyrészt semmiféle felkonvertálás nem történik, másrészt egy régi film is bőven lehet bámulatos minőségű, lsd. a nemsokára megjelenő Ben-Hur-t, ami már több, mint 50 éves film, de mondhatnám Az aranypolgár-t is, ami 70 éves, de ott a Casablanca is, aminek szintén csodálatos a képe BD-n.


A filmeket - régieket és újakat egyaránt - digitális transzfernek nevezett eljárással bedigitalizálják, ami történhet magasabb, vagy alacsonyabb felbontáson is. A Ben-Hur-t pl. 8k-val digizték be, ami a sima HD-nál kb. 20x jobb minőséget jelent.

A BD képminősége annak a függvénye, hogy milyen minőségben történik a filmnyersanyag digitalizálása, ennek pedig nincs köze a film korához. Pl. a Tőzsdecápák BD-képe nem lett túl szép, de nem azért, mert a film olyan régi lenne, hanem mert nem megfelelően történt a digitalizálás.


Remélem, én nem segítettem, viszont elmondtam, ami tényleg fontos és tudni érdemes.

2011. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindkettőtöknek ment a zöld
2011. szept. 11. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!