Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3 gombelemről működő ledet...

3 gombelemről működő ledet rákötöttem a szgépre és elhalványult a fénye, azóta halvány. Tönkre ment?

Figyelt kérdés
Ledsort akarok csinálni és a gépről próbálgattam 5 ledet abból 2 ilyen halványan világít a többi jó erősen.
2011. szept. 18. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Tönkretetted a ledet.

Ha még sokáig szerencsétlenkedsz, az USB portot is hazavágod.

2011. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
micsoda veszteség... köszi a választ
2011. szept. 18. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
előtét ellenállást tettél a ledek elé? gondolom itt jön az a válasz, hogy "jaaa, az is kell????". igen, kell, mert tönkreteszed a ledet. az is csak egy dióda, megvan a maga karakterisztikája. az, hogy a gombelemekről működtetve nem megy tönkre, csak azért van, mert a gombelemek nagyon kicsi áramerősséget tudnak biztosítani a ledeknek. az USB port 200 milliampere szépen ki tudja vágni őket.
2011. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem már köszönöm.

5-ből 2 led ment ki a többi bírta sorosan kötve..

A ledeknél mióta em mindegy hogy melyik pólust hova kötöm? Azt hittem, hogy olyan egyszerűek mint az izzók...

2011. szept. 18. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani,de ha van neted akkor legalább nézzél utána hogyan is kell kötni a ledeket!
2011. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem bántasz meg, majd utána fogok ha megvettem az erősebbeket, ezek csak próbának voltak
2011. szept. 18. 16:39
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon jó ezaz oldal a kevésbé hozzáértők lecseszésére, azt hittem ez is olyan egyszerű mint a sorosan kapcsolt izzósor de ezek szerint nem. Tévedni meg emberi dolog.
2011. szept. 18. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
OFF: ez való igaz! Emberek vagyunk és mind tévedünk! Sőt,te ehhez nem értesz(más ért hozzá,és segíteni tud) ,de lehet hogy te olyanhoz értesz amihez éppen én nem és te meg abba tudsz segíteni!! Mindenki máshoz ért!! ;)
2011. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
^^ szeretem az ilyen felfogású embereket
2011. szept. 18. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:

LED Light Emitting Diode

Ez egy dióda ami a működése során fényt bocsájt ki (világító dióda).


[link]

2011. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!