Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van-e egyszerű és biztonságos...

Van-e egyszerű és biztonságos módja a wifi (m) titkosításának?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit!


Nemrégiben vásároltam egy laptopot (talán fontos lehet egy Msi alapszériát).A lényeg, hogy van vezetékes internetelérésem a Di*i szolgáltatónál.A laptopom képes wifit befogni.Ha ezt a funkciót kikapcsolom, és számomra is elérhetetlenné válik.Akkor más wifivel rendelkező asztali gépek vagy laptopok, hozzá tudnak-e férni az én internetelérésemhez?Ha igen, hogyan küszöbölhetem ki ezt a problémát a betolakodókkal szemben.

Ha jól tudom, ha nem használom a wifi funkciót, tehát kikapcsolt állapotban sem én nem tudok más hálózatára csatlakozni, viszont fordítva sem lehetséges.

Köszönöm a válaszaitokat.

Tisztelettel, Wassmann!


2011. szept. 20. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kikapcsolod a Wifit a routeren, akkor senki nem fér hozzá. De ha teszel rá egy hosszú WPA2-PSK jelszót, akkor sem fognak rá betörni.
2011. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.Esetleg tudnál segítséget nyújtani ebben.Win 7 alatt számomra cizellált a beállítások nagy része.

Köszönöm!

2011. szept. 21. 08:50
 3/3 anonim ***** válasza:

A Wifit nem a laptopon kell levédeni, hanem a routeren. Ehhez be kell lépni rá (Start menü, futtatás, oda beírod, hogy cmd. Parancssorba ezután az kell, hogy ipconfig/all, majd ott megkeresed az elsődleges átjárót és a mögötte lévő számsort beírod a böngészőbe (mintha webcím lenne). Itt bejön a router adminisztrációs felülete. Ha még senki nem programozta, akkor a default jelszavat fogja kérni, ami típusonként más, de google hamar megtalálja.


Utána megkeresed a vezeték nélküli beállításokat és teszel rá egy WPA2/PSK jelszót. Valami erőset, mit pl:

magneses_lonak_ne_nezd_a_patkojat2

2011. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!