Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Yamaha erősitő 4 ohm-on...

Egy Yamaha erősitő 4 ohm-on 2x110W-os elég jól meg bir hajtani 2db 4 ohm-os Kenwood 200W-os hangszórót?

Figyelt kérdés

az erősitő: [link]


a hangszóró: [link]


2011. szept. 28. 20:40
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

vagy esetleg ez,de ez gyengébb..

2011. szept. 28. 20:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég jól meg bír hajtani.
2011. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és a másik erősitő amit linkeltem?
2011. szept. 28. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet vele hajtani (nem pont ugyanannyi a teljesítmény arány... de a mélysugárzó érzékenysége is jó és szépen meghajtja)


a gond az hogy ezzel a sima sztereó(szobai) erősítővel nem fogod tudni megvágatni vele azt a frekvenciát ami a mélynek jó (kb 20-35Hz) Mivel ez "csak" egy szobai erősítő,ez 2/3... utas rendszerekhez való!


max annyit tudsz tenni hogy veszel külön egy "mélytrafót" , amit bekötsz a mélysugárzó elé és megvágja azt a frekvenciát!

2011. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az a "mélytrafó" nem a hangváltó?
2011. szept. 28. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:

hasonló,de NEM az!!


Az is csak egy tekercs,de valahogy úgy van elkészítve , hogy ha bekötöd egy sima sztereó erősítő és mélysugárzó közé ,akkor olyan mint ha a sztereó erősítő kifejezetten SUB erősítő lenne! :)

2011. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Huh ettől a mélytrafó névtől elhűltem :) Régóta vagyok a hangtechnika világában, így még sose nevezte senki :)Nem is lehetne trafó,mert azon két tekercs van, amire te gondolsz az meg egy tekercs (leginkább légmagos). A hangváltó összefoglaló név! Lehet aluláteresztő, lehet sávszűrő, és felüláteresztő. És mély elé egy tekercs az egy iszonyat gagyi megoldás lenne,az csak 6dB/oktáv vágást eredményez, tehát simán középhang rajta maradna. Legjobb az aktív hangváltó, ami az erősítő elött van bekötve és a,kisjelszintű jelet szűri, így akár 24dB/oktáv vágás is lehet,és legkisebb a veszteség, hiszen a nagyjelszintbe már nincs szűrő tekercs, ami hőt termelne.
2011. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de ha nem szerelnék semmi hanváltó féleséget hozzá,akkor nem szólna jól a mély?Anélkül nem lehet?
2011. szept. 29. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem szólna, csak nem szépen. De költségeken spórolhatsz ha egyelőre kihagyod,majd később veszel mellé, ha zavar, hogy a beszéd/énekhangot is hallod a mélyládából.
2011. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok.kössz.
2011. szept. 29. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!