Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a DC és az IS...

Mi a különbség a DC és az IS objektív között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség és melyikkel érdemes megvenni egy fényképezőgépet? Az egyik 10000 ft-al olcsóbb, mint a másik.
2011. okt. 1. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az IS stabilizátort jelent, de hogy megéri-e a plusz tízezret, az csak akkor derül ki, ha mondasz konkrét típusokat.
2011. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Canon EOS 1100D-nél volt IS objektívvel volt 10000-rel olcsóbb, mint DC-vel.
2011. okt. 1. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

De ember, milyen objektív? Canon? Sigma? 18-55? 70-300? Az, hogy 1100D-re kell, nagyjából semmi információtartalommal nem bír.


Szóval mi a két objektív típusa?

2011. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vettem a fáradtságot és utána néztem.


Ha a kérdés az, hogy a 18-55 III DC vagy a 18-55 IS II legyen-e az objektív, akkor feltétlenül az IS verziót vedd meg. Ég és föld a különbség. Az IS-es egy egész használható objektív, főleg ennyiért, míg a III DC egy gány...

2011. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem értek hozzá ezért kérdeztem, hogy egyáltalán mi a különbség a két objektív között. Nem most szeretném venni, hanem később, de most már akkor tudom melyiket válasszam. Köszönöm!
2011. okt. 2. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor már elmondom részletesen:

A fő különbség nem az, hogy az egyikben van stabilizátor (IS), a másikban nincs (DC). A betűkből csak ez látszik, de sokkal lényegesebb, hogy az optikai minőségük jelentősen eltér, a DC-nek egyszerűen nem olyan szép a képe. Ezért fontos, hogy ne csak a számokat és betűket nézd, hanem olvass utána a típusnak.


A 18-55 egyébként a gyújtótáv, ami APSC gépen (pl. az összes nem egyjegyű digitális Canon váz) nagylátó-normál tartománynak felel meg. Ezt fogod a legtöbbször használni. Az, hogy f3.5-5.6 a fényerőt jelöli, legtágabb (3.5) és legszűkebb állásban. Ez a fényerő nem mondható jónak, de a tág, f2.8 vagy még jobb objektívek nagyon drágák. Így ezzel kell beérned (és egyébként általában lehet vele dolgozni).


Az objektív zoomja mellesleg 55/18, ami kb 3. Egy 100-300 obinak ugyanennyi, de az sokkal messzebb lát. Ez csak arra volt példa, hogy a zoom önmagában nem sokat jelent...

2011. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget és a hasznos választ! :)
2011. okt. 2. 22:05
 8/12 anonim válasza:

Sziasztok,


Teljesen amatőr vagyok a fotózáshoz így segítséget kérnék tőletek.


Milyen paraméterekkel vegyek fényképező gépet sport fotózáshoz teremben.


(pl. röplabda azaz gyors mozgásokhoz lehetőleg vaku nélküli fényképezéshez)


Válaszokat előre is köszönöm!


TÍpus márka objektív ezek érdekelnének!

2012. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Dehogy az f/5.6 a legszűkebb rekesz.... okostojás
2013. márc. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Az a legtágabb és legszűkebb LÁTÓSZÖG mellett vett (maximális) fényerő. Tényleg félreérthető, elnézést.
2013. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!