Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » AdobeRGB vagy sRGB színteret...

AdobeRGB vagy sRGB színteret ajánlott használni? Canon 350D-m van. Egyáltalán mi a különbség?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Én egy 350D-t és 40D-t használok. Mindkét gépem AdobeRGB színtérre van állítva, és PS CS3-mal dolgozom fel a képeimet. Tágabb a színtere az sRGB-nél. Vigyázni kell, mert ha NET-re szeretnéd jpg-ként elmenteni a képet, máshogy nézhet ki PS alatt, mint egy hagyományos weboldalon vagy képnéző progi alatt. Ugyanakkor az átlag ember az átlag monitoron is eltérő eredményt kaphat. Professzionális felhasználás mellett tökéletesen kalibrált monitoron, vagy fényképnyomtatón érdemes ugyanazt a színteret használni minden eszközön.

Egy könnyen érthető cikk ezzel kapcolatban:

[link]

2009. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor összességében végül is melyiket használjam. Bocs, ha egy kicsit nehéznek tűnök, de annyira nem értek hozzá. Hobbifotósnak mondanám magam, és kb. 10 képből előfordul az is, hogy 7-8 olyan, amit bátran falra teszek, azaz nyomtatom. Azonban nem otthon, hanem elviszem valahová. Hogy most az a hely mennyire van erre felkészülve, az megint egy másik kérdés, vagy lehet hogy értelme sincs magának a kérdésnek. És ha netre pakolom az alapból AdobeRGB képeket, akkor konvertáljam előbb PS-sel sRGB-be? Vagy hogy nagyon köszönöm a segítséged amúgy. Üdv.
2009. ápr. 29. 21:39
 3/6 anonim válasza:
0%
azthiszem adobe rgb-n a vakus képek neve img marad. az srgb-n meg _mg -lesz a neve a vakus képeknek...
2009. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:-|
2009. aug. 31. 23:47
 5/6 anonim válasza:
ezt a vakus dolgot én sem tudtam!
2010. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Halihó!


Én sRGB-re állítottam... Azért, mert 90%-ban internetes oldalakon használják fel a fotóimat... Ha nyomtatni kell, akkor Photoshop-ban állítom be a színterét és sokkal több módosítást csinálok a képekkel... Én inkább elviszem egy profi fotónyomtatós üzletbe... Általában megbeszélem velük, hogy ők miben dolgoznak és, ha szükséges javítanak a színeken. Régebben AdobeRGB-s voltam, de (ahogy az első hozzászóló is mondta) idegesített, hogy szerkesztés után teljesen más volt a szín a monitorokon... Ha megrendelik nyomtatásra a képeket, akkor feldolgozom külön... Ha pályázatokon szeretnék kinyomtatni vagy megvásárolták a képeket például egy könyvnek, a képszerkesztők úgyis megcsinálják helyetted! :) Persze mindenki úgy használja, ahogy szeretné! :)


A fájl számozás az egy másik téma... Ha AdobeRGB-ben vagy akkor például: "_MG_5614" ha sRBG-ben akkor pedig "IMG_5614" lesz a fájl neve... :) A vakus képeknél sem marad IMG, ha Adobe RGB-ben vagy, tehát nem attól függ... :) Ha "P, Tv, Av, M, A-DEP, C1, C2" üzemmódban vagy, akkor Te tudod állítani a színteret is. Viszont! "CA, Autó, Portré, Táj, Makró, Sport, Éjszakai, Nincs Vaku" módban sRGB-ben tudsz csak fotózni! Nem tudod módosítani! Nekem így van... :)


Jó fényeket!

2010. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!