Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új TV sípolás magas frekvencia...

Új TV sípolás magas frekvencia normális?

Figyelt kérdés
Lehet csak nekem túl jó a hallásom. Időnként apám tv-jéből is hallok hasonlót. Érdemes megpróbáltatni cseréltetni? Vagy mitől lehet ez?
2009. ápr. 29. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Képcsöves? Régebbi, rakadék szar képcsöves tévéknél (pl. Alien, Orion) fordult elő hogy elindult benne a tekercs (így mondják az öreg szakik) és ez okozza a sípoló hangot. Annyit tudsz csinálni hogy szétszeded és leöntöd a tekercset ragasztóval, az elvileg megszünteti. Sajnos olcsó húsnak híg a leve. Az öregek meg már úgysem hallják a magas frekiket - vagy csak nem vallják be.
2009. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallom. A családom meg azt hiszi, képzelgek. Ismerek egy srácot, aki szintén hallja, szintén nem hisznek neki.:) Nyilván picivel magasabb lehet a hallásküszöbünk. Engem pl. az lepett meg az elején, hogy más miért nem hallja, hiszen mindig is természetes volt, hogy hallatszik.:)
2009. ápr. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk orion tv-nk van lassan 10 éve, és nem sípol, meg semmi baja nincs. A szüleim oripn tv-je gyulladt ki egyszer, de az villám csapás miatt. Javítattás után egy kicsit jobban széthúzza a képet, de nem sípol.

Ha van rajta garancia, akkor érdemes vissza vitetni, és elmondani nekik a dolgot, hogy mi is történik, és akkor ott ki vizsgálják. De lehet hogy Murphi törvénye érvényesül: amint vissza viszed szervízbe, hirtelen megjavul a tv, és semmi hibát nem találnak.

Vagy lehet hogy rosszul van beállítva az elektron mágnes, és ez gerjeszti a tv hangszoróit.

2009. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen velem is volt sokszor, hogy képzelődöm:) valahol olvastam, vagy hallottam, asszem, hogy a sípolás elmebajt jelent vagy ilyesmi:D


ezt a TV-t vettem:

[link]


olcsó hús igen, de még midníg sokkal jobb ami idáig volt.

2009. ápr. 29. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy adást nézel, és közben hallod, vagy amikor csak a fehérzajt "fogja" a tv?
2009. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tipikus gagyitévé issue, gagyi kínai táp tekercse sípol benne. Ez ebben a kategóriában mondhatni "normális"...
2009. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nnna. Minden 50Hz-es képfrissítésű képcsöves tv sípol. Sajnos civilizált társadalmunk aggasztó hányada ezt nem hallja, mivel annyi zajártalom éri az embereket (valaki direkt rombolja is, pl. zajos járművön fülhallgatóban hangos zene, vagy disco/stb.). Papíron az ember a 20Hz és 20000Hz (20KHz) közötti frekvenciatartományban érzékel. Az említett tv-k 15625Hz-es kb. tiszta szinuszos hangot adnak ki, tehát _elvileg_ minden 60 év alatti ember ezt hallja. Az említett okok miatt nincs ez így. A legmegdöbbentőbb egyébként az, hogy sokan már úgy születtek, hogy 15625Hz-nél (+- néhány Hz) drasztikusan fönt van a hallásküszöbük, mivel az édesanyjuk a terhesség alatt sokat tv-zett és magzatkorukban erre a frekvenciára gyakorlatilag megsüketültek.
2009. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!