Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért kapcsolgat a TV-m magától?

Miért kapcsolgat a TV-m magától?

Figyelt kérdés

Samsung Plazma TV, olyan érintőgombok vannak rajta, hogy megnyomni sem kell, csak éppen hozzáérni, vagy néha elég éppen csak fölé vinni az ujjunkat!

Napközben, ha megy nincs is vele semmi gond, távirányítóval is működik, minden ok.

Ha viszont sokáig ki van kapcsolva, (készenlétben van), egy idő után, előfordult már, hogy legfőképp éjszaka bekapcsol magától, irányíthatatlan, a távirányító sem mindig azt csinálja, mint kéne, legrosszabb esetben ki-be kapcsolgat!

Ha megyen egy darabig, akkor helyre áll a rend és minden ok újra!

Mitől lehet ez?

Érdemes ezért szervizt hívni?

2 év jótállás van rá, most lesz 1 éves.


2011. okt. 14. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Samsungoknál van olyan funkció, hogy kikapcsolás után 2 órával bekapcsol és végignézi a jelforrásokat (kábel/antenna/internet), hogy nem talál-e szoftverfrissítést. Lehet, hogy ez a funkció aktiválódik. Ha nem talál semmit, pár perc múlva kikapcsol.

Ezt a funkciót a Szoftverfrissítés menüpontban ki lehet kapcsolni.

2011. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt a funkciót már rég kikapcsoltam, én is erre gondoltam először.

Szerintem azok a gombok nagyon érzékenyek, egyszer úgy állt helyre, hogy megtisztítottam, konnektorba visszadugtam, utána jó lett.

Legalábbis egy darabig, aztán hajnalban megint bekapcsolt, azután a tisztogatás sem segített, csak úgy állt helyre, hogy hagytam bekapcsolva egy darabig, miután annyit elértem, hogy ne egyfolytában kapcsolgasson ki-be.

Azt nem tudom, azok a kapcsolók miképpen érzékelik az ujjunkat, hőre, vagy fényre?

2011. okt. 14. 16:41
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg ez volt, a szoftverfrissítés keresése!

Érdekes módon az üzlet üzemmódban volt a tv.

(ott a beállítások mindig visszaállnak alapra)

Amióta újra beállítottam az egészet, azóta nem volt vele gondom!

Csak azt nem értettem, hogy került újra üzlet üzemmódba, de már értem, a húgom elállítgathatta, amíg nem voltam otthon!

2011. okt. 15. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!