Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az asztali gépbe bedugom az...

Az asztali gépbe bedugom az erősítőt és búg a hangfal, ez miért van?

Figyelt kérdés

Van egy asztali gépem, ebbe be van dugva alaplapi hangkártyába egy 5.1-es hangfal. A hangkártyám 7.1-es tehát van még rajta egy hely, ide dugom be a külön házimozis erősítővel hajtott passzív hangfalat. És csak búg.

Az erősítőbe crc kábel megy, a másik vége sima 3,5-es jack dugó, ezt dugom be, ha telefonba dugom, akkor szól szépen. Egy konnektorba van be dugva lehet az a baja? Mert a laptopba se tudom bedugni, abba is búg, valami földelés miatt, azt tudom. De amikor a telefont is töltöm be van dugva és úgy dugom rá akkor is szól vele...


2011. okt. 14. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

Egy földelt konnektorba dugj egy szintén földelt csatlakozókkal ellátott elosztót.

Ugyanerre az elosztóra dugd rá a számítógépet és az erősítőt is!

2011. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 S.A. Nozdormu Master ***** válasza:
62%

Szia!

A jelenséget a kialakuló hurkokkal lehet magyarázni(lásd később).Ahol áram folyik (falban 230V-os huzalok) ott van gerjesztés.Ahol hurok van ott indukált feszültség,azaz 50hz-es búgófesz.Mivel a számítógép és az erősítő is le van földelve -ami eddig nem is baj- mikor még egy vezetővel összekötöd a 2 eszközt hurok alakul ki.Amit elöttem írtak az is jó megoldás,lecsökkenti a hurkok méretét,bár a búgást csak csökkenti.Az igazi megoldás az ha a jack végű huzalt szétvágjuk utána újra összekötjük(jobb oldalit a jobb oldaloval balt a balal) a közös vezeték kivételével,ekkor mivel nem alakul ki hurok megszűnik a búgás és nem torzul a hang mivel más úton de össze lesz kötve a közös vezeték.(profi megoldásként leválasztó trafót használnak).Hurok nem jön létre ha telefont dugsz rá,viszont amint a jack dugó közös pontját hozzáérinted vala földelt tárgyhoz(pl.:radiátor fém teste) elkezd búgni.Viszont ha az előbbiekben leírt kábellel teszed elméletileg nem tasztalható búgás.

Remélem kielégítő,érthető volt válaszom.

2011. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

"Remélem kielégítő,érthető volt válaszom."

Ekkora f@szságot rég nem olvastam.


Kérdezőnek:

Használj rendes földelt elosztót földeléses konnektorból.

2011. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2011. okt. 15. 02:33
 5/9 S.A. Nozdormu Master ***** válasza:

Véleményem szerint ez elég primitív megnyilvánulás volt.

A hurokjelenséget körüljáró cikk: [link]

Ugyan ez a jelenség okozza a TV-n lévő kép "zizegését" búgását is.Észre is vettem,itt a cikkben is írták a közös hosszabbítós megoldást,viszont akkorminnél rövidebb kábelekkel.Lehet nem az én válaszom volt a legmegfelelőbb,valóban hosszabbítót dugdosni egyszerűbb.De viszont én válaszoltam a "ez miért van?" részére is.Ha úgy gondolod más jelenségek állnak a búgás mögött te is megválaszolhatod ezt a kérdést,nyitott vagyok rá.Viszont mielőtt bármit is ócsárolnál,nézz utána miről is van szó.

2011. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Az első vagyok.

Én is azt gondolom S.A. Nozdormu Master válasza korrekt. Nem mást javasol, hogy a csak a jel "vezetékkel" kösd össze a két berendezést, az árnyékolás legyen szétválasztott. A kissé tapintatlan hozzászólónak pedig javaslom olvasson el néhány dolgot a "guarding" témájában - poén on( (c) Fogarasi Árpád poém off :D ) - mert ott láthat hasonlókat. Egyébként az ideális megoldás talán egy optocsatolós átvitel lenne, de ez itt szerintem a "verébbel" ágyúval tipukus esete lenne...Az az nem...Ugye most már mindenkinek világos miért lehet pl egy házimozierősítőt és egy dvd lejátszót optokábelen is összekapcsolni?

2011. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem én, köszönöm! Semmi gond.
2011. okt. 16. 23:09
 8/9 anonim válasza:
25%
Mindenki fa@zságot mond probáld meg hogy a 3.5-ös jack az erősitóbe a "TUNER" -be menjen és nem kjell füldelés megoldódikk az egész
2015. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de közel 4 éve kérdeztem meg, azóta már ezek közül semmi nincs meg.
2015. aug. 26. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!