Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a basszus...

Mi a különbség a basszus erősítő és a sima elektromos gitár erősítő között?

Figyelt kérdés

Üdv! ezzel a kérdéssel fordulnék hozzátok.. mert nem egészen tudom mi a különbség azt sejtem hogy csak a hangszóró a különbség amire kivezetik.. egyik

válaszotok előre is köszönöm! :)


2011. okt. 15. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg különbség van.

Egyrészt a hangszóró, más frekvenciákat visz át, gitárnál 12"-os hangszórókat használnak leggyakrabban, általában 4x12-es ládákban.

Basszusgitárhoz 10"-os a leggyakoribb 4x10, esetleg 8x10-es ládákban, néha még 1x15 ládák is jellemzők.

Emelett teljesen más frekvenciák fontosak, gitár szinte csak középen szól, míg a basszer pont a mély és magas frekvenciákban erős, közép kevésbé hangsúlyos.

Emellett gitárerősítők általában max 100 wattosak, basszerból 100 watt szinte semmi, vannak 3-500 de akár 1000 watt fölötti erősítők.

Gitárerősítőknél mindenképpen a csöves hangzás a nyerő, basszernál a nagy teljesítmény miatt ez nem igazán megoldható, népszerűbbek a tranzisztoros erősítők.

Gitárerősítőknél elsősorban a torzított hangzás a lényeg (nyilván csak ha rockzenéről beszélünk), basszusgitárnál ritkább ez, ott főleg a nagyon dinamikus tiszta hangok fontosak.

Hirtelen most ennyi jutott eszembe...

2011. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát azért más eléggé. A mélyebb hangoknak a hullámai sokkal nagyobbak mint a sima elektromos gitáré. Ráadásul az elektromos gitárt ha torzítóval használod, gyakorlatilag fizikailag megmagyarázva egy lenyomorított hullám. :D Ha normális hangon használod a torzítót, akkor az nem viseli meg az erősítőt. Viszont a basszusgitárt ugye (alapjáraton) akusztikus hangzásban használjuk és sokkal nagyobb az alsó frekvenciája. Konkrétan ez azt jelenti, hogy ha basszusgitáron játszol, a mellkasodat úgy megrezegteti, mint az állat. :D:D Na. Egy ilyen erősségű hullámot kell "elviselnie" a hangszórónak és magának az erősítőnek. Viszont ebben is van végfok, úgyhogy ha nagyon merészen használgatod és főleg a magasabb hangoknál ki tudod csapni azt is. De így eléggé tömören azt mondanám, hogy "strapabíróbb és nyersebb". :D
2011. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaikat, sokat okultam :) sejtettem ilyet én is hogy más a frekvencia ezért másképp van de nem voltam biztos benne :)
2011. okt. 15. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!